Како што пишуваат српските медиуми наводно Поповиќ размислувал Милица Павловиќ да ја испрати на Евровизија наредната година.

Објавил: Катерина Крстиќ | 24 февруари, 2020 22:47

Саша Поповиќ открива-еве која пејачка од „Ѕвездите на Гранд“ ќе оди на Евровизија?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Директорот на Гранд Продукција, Саша Поповиќ наводно размислува една од најдобрите пејачки која се прослави токму со помош на едноод најгледаните музички шоуа на Балканот,  „Ѕвездите на Гранд“ да ја испрати на Евровизија.

Милица Павловиќ (српски: Милица Павловић; 11 август 1991 година) е српски поп-фолк уметник познат за нејзиниот танц и кореографии. Таа стекнала популарност по натпреварувањето на телевизија со пеење на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“. Таа потпишала на издавачка куќа Гранд Продукција и објавила неколку поп-фолк и танц синглови меѓу 2012 и 2014 година, кога нејзиниот студиски албум Говорот на телото бил објавен. Подоцна тоа стана најдобро продаван албум во Србија за таа година. Во декември 2016 година таа го објавила нејзиниот втор студиски албум Божица. Павловиќ била родена во  Швајцарија, каде што живеел нејзиниот татко. Таа го поминала поголемиот дел од нејзиното детство во Швајцарија откако нејзиниот татко  се развел од нејзината мајка.Таа подоцна живеела со баби и и  дедо и во Горни Буниброд, во близина на Лесковац.[2] Како студент, таа пеела во училишниот хор и учествувала во разни натпревари. Милица дипломирала  на Универзитетот во Белград. Таа, исто така, го посетувала музичкото училиште на Александра Радовиќ.
Како што пишуваат српските медиуми наводно Поповиќ размислувал Милица Павловиќ да ја испрати на Евровизија наредната година.

„Види Милице, јас да се прашувам, јас тебе би те пратил на Евровизија. Верувај ми, публиката се согласува со мене. Ќе бидеш вистински претставник и ќе направиш дар – мар. Но, следната година…“ вели Поповиќ. „Добро, ќе се потрудиме следната година. Може?“изјави Поповиќ во Гранд Специјал.

На ова Милица одговори: „Вие знаете дека во еден момент зборувавме на таа тема“ .

„Е сега ме изненадивте“ изјави Милица.

 

Инаку Милица Павловиќ откако се појави на музичката сцена нејзиното име често се спомнува како специјален кандидат за  Евровизија, но дали навистина идната година таа ќе ја претставува Србија останува да видиме.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Малку е познато на јавноста дека еден од српските најистакнати епидемиолози има некои други посебни таленти, имено д-р Кон не е само успешен епидемиолог, туку и одличен пејач.

Вака пее и свири познатиот српски епидемиолог КОН: Освен медицината ова е неговиот друг талент (видео)

Српскиот епидемиолог Предраг Кон секојдневно ја информира јавноста за состојбата...

Според директивите на Министерството за здравство, сите лиценцирани здравствени установи мораат да ги третираат сомнителните или потврдените случаи како итни случаи.

Има 30 милијарди и другар е со ПУТИН: Се за владетелот во чија земја заразените имаат бесплатно лечење!

Во сите случаи на нов коронавирус во Обединетите Арапски Емирати, пациентите мора...