КОД откри уште еден случај на контото на невладините на Бојан Јовановски и неговите блиски.

Објавил: Сара Фемина | 16 септември, 2019 13:52

САШО ДУКОСКИ ЗА КОД: Боки 13 е осуден од јаноста пред да започне постапката за Рекет(видео)

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Вчера на телевизија Телма се емитуваше најновата емисија КОД, во која адвокатот на Боки 13 изнесе нови информации за притворениот.

КОД откри уште еден случај на контото на невладините на Бојан Јовановски и неговите блиски. И други фирми вплеткани во мрежата на Боки 13, интервју си Сашо Дуковски, адвокатот на Боки 13, ексклузивно за КОД.

260 000 евра во Јуни 2017 та легнале на сметка на негова пријателка. Уплатила скопска градежна фирма за таканаречен европски проект за изградба на станови за Стари и лица со посебни потреби но откако фирмата пријавила измама парите се вратени а проектот до денеска не е реализиран.

Истражуваме , зошто истрагата наместо кон Рекет се насочува кон лицата поврзани со Меѓународниот Сојуз на Боки 13? Ексклузивно за КОД адвокатот на Боки тврди:

Секаде каде што е вмешан Бојан Јованоски, јас ќе бидам бранител вели Дукоски. Имаме работа со многу моќни луѓе, од високиот бизнис во Македонија. 

Во продолжение погледнете го целото интервју со адвокатот на Боки 13, Сашо Дукоски:

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Ангеловска која во министерското столче дојде од приватниот сектор, во „Еуростандард“ има 200.000 евра денарски депозит од 2014 и 51,2 илјади евра девизен депозит во истата банка од 2017.

300.000 евра во банки и две канцеларии – ова е имотот кој Нина Групер го пријавила во анкетен лист!

Државната комисија за спречување на корупција го објави Анкетниот лист на Нина Ангеловска,...

На 21 август 2019 година Катица Јанева била приведена и однесена во Кривичниот суд.

ЈАНЕВА: „Се заколнав на чесност како јавен обвинител, јас ќе ги почитувам законите во Република Македонија„

54-годишната екс обвинителка Катица Јанева, пред 4 години донесе преголема надеж во...

СДСМ се залага за една изборна единица, но е тивка. ДУИ сака да останат шесте изборни единци, додека БЕСА инсистира на три изборни единици.

Изборниот модел тешко да се смени, секоја партија си има различен став

Во својата изборна програма СДСМ запиша дека се залага за изборен модел каде цела Македонија...

Никола Димитров признава дека “Рекет“ е криминал, но не објаснува зошто за истото не им укажал на Шеќеринска и Сугаревски

Димитров немал средба со Боки 13, но зошто не ги предупредил Шеќеринска и Заев?

Вчера во ФБ статус министерот за надворешни работи Димитров порача дека кај него има...