Иран има ракети со дострел таман до Скопје.Америте не успеаја да ги пресретнат. Им паднаа у тавчињата со грав во авиобазите. Како бе Дане ние ќе ги пресретнеме? Со што бе Дане? Ќе ги испрскаме со пестициди против комарци, да зарѓаат во лет? Со што ќе ги пречекаме бе Дане? Традиционално со слатко од смокви?
Дане една таква интерконтинентална ракета да рсне во Центар, трајно ќе го реши проблемот со паркирањето.

Објавил: Катерина Крстиќ | 8 јануари, 2020 19:13

Сашо Тасевски распали на Фејсбук: Иран има ракети со дострел таман до Скопје

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатиот македонскиактер Сашо Тасевски на Фејсбук ги искоментира заканите на кандидатот за амбасадор во  Дане Талески кон Иран.

Имено Сашо се обраќа до Талески потсетувајќи го дека Иран поседува ракети со дострел до Скопје. Тасевски вели една таква би можела да го реши трајно проблемот со паркирање во Центарот на градот.

Дане амбасадорО, конзулО, шо и да е, им се закани на Иран: Нападот на нашиот сојузник САД е напад на сите нас како НАТОвци.
И така сабајлево ајатолахот му рекол на претседателот на Иран: Брате, ај Америве што ќе нападнат не ми е толку фуфка, ама она Севернине Македонци ме плашат. Бестрашен народ. Не им гледаш лице ко се борат, пошто се така назадгазум напаѓаат.
Море Дане, не знам дали знаеш, Иран има ракети со дострел таман до Скопје. Америте не успеаја да ги пресретнат. Им паднаа у тавчињата со грав во авиобазите. Како бе Дане ние ќе ги пресретнеме? Со што бе Дане? Ќе ги испрскаме со пестициди против комарци, да зарѓаат во лет? Со што ќе ги пречекаме бе Дане? Традиционално со слатко од смокви?
Дане една таква интерконтинентална ракета да рсне во Центар, трајно ќе го реши проблемот со паркирањето. Порамен од Овче Поле ќе стане
Како бе Дане, ние на Иран да му се курчиме? Не иде бе брат. Ем сите веќе не знаат како големи цицачи, не морски како китот, ниту како останатите сувоземни, туку онакви… Ем немаме со што. Не можеш Моника Белучи да ја торпедираш со чкорче.
Ние во Нато???? Нам појше ни личи на врапчиња ЈАТО

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Денеска во Росоман со претставници на бизнис секторот и со вработените во повеќе фирми разговаравме за справувањето со последиците од економската криза предизвикана од коронавирусот!

Филипче му измери температура на Заев: Имам температура 36,5

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче денеска беа во...

На фотографијата се гледа дека Мисајловски и останатите на средбата не ги почитуваат мерките за физичко дистанцирање, ниту пак носат заштитни маски.

(Фото) Мисајловски и Тони Михајловски без маски во кафуле во Куманово

Носителот на листа во ИЕ 2 на ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски, со кандидатот за пратеник...

Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород и те гледаат на начин на кој стануваш ПОЧОВЕК!!
Да да борбата тука е за воздух!
Умирањето тука не е процес!

Доктор од Инфективна: Тука луѓево плачат за пет шест капки повеќе кислород!

Гоце Марков е медицинско лице од внатрешноста на Македонија, а на својот Фејсбук профил...

ќе остане запишано дека на 15 јули НАРОДОТ што тагува кога ВЛАСТОДРЖЦИТЕ слават се побунил и го урнал режимот на Заев Први Преспански, додава Силјановска-Давкова.

Силјановска-Давкова: Македонска Преспанска трагедија

Професорката Гордана Силјановска Давкова по повод две годишнината од Договорот од...