Актерот Сашо Тасевски кој ја извршуваше функцијата в.д. директор на Драмскиот театар повторно распали на Фејсбук со статус упатен до власта.

Објавил: Катерина Крстиќ | 15 мај, 2019 14:05

Сашо Тасевски распали на Фејсбук: Џабе метла, ако не ги ИЗМЕТете сите соби со тоалетот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Актерот Сашо Тасевски кој ја извршуваше функцијата в.д. директор на Драмскиот театар повторно распали на Фејсбук со статус упатен до власта.

Сашо Тасевски со Фејсбук статус до власта

Знам, редовно ме читаат цензорскине служби во власта, некогашни твитерџии, кои порано ме тапкаа по рамо: Еј браво како ги зашлапа груевци со текстон. Гледам веќе не ме тапкаат и се затуфкав. После сфатив дека они од тоа што ме читаат не разбрале ништо, а за тоа сум јас виновен. Не забележав дека цело време сум пишувал на кинески. На мандарински кинески. Кога видов, дамла ме удри. Леле ги измачив луѓето две години. Добро тогаш, дај одма да пишам на македонски, нема смисла. Џабе метла, ако не ги ИЗМЕТете сите соби со тоалетот. Ни по баби ни по вујковци. ДУИ дваесет години го гради својот паралелен свет, бинационална федерализирана држава. И сите вие као мутави, а може мутави и сте, вие и сите претходни власти тоа го гледате молкум, зашто ве ставија во џеб. При тоа нивно грабање на државата, ќе земат многу нешта кои не се за давање. А бе и децата ќе ви ги земат. И македонски и албански. Некои ќе заминат на време, некои ќе се испотепаат во одбрана на нешто што нема да може да се брани. Сме го гледале тој филм. Се викаше Распадот на Југославија. Можат да лажат Норвежани и Данци дека границите на Балканот се неменливи, али не можат да не лажат нас кои видовме дека се менуваат преку ноќ. Бевме сведоци на тоа. Кога критикувам, критикувам зашто многу ќе страдаат од вашето политички коректно слепило. Дајте им дознаење на Талат анд компани дека не можат да прават што им прдне. НАТО не е никаква гаранција за мир, за она што ќе следи. Они на крај ќе дојдат само со нова мапа и ќе ни речат да се потпишеме под неа. Толку. Ова се надевам ќе го разберете, не е на кинески, напиша Тасевски на Фејсбук.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

По потпишувањето на Договорот Харадинај изјави дека неговата и партијата на Ахмети денеска „успеаја да ги обединат најдобрите експертизи за една развојна програма за земјата“.

Харадинај и Ахмети потпишаа договор за предизборна коалиција

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), премиерот во оставка Рамуш Харадинај...

Митановски истакнува дека во рекетот бил директно инволвиран и синот на Катица Јанева.

Поранешен пратеник објави шокантни информации: Синот на Катица Јанева директно инволвиран во “Рекет”

Веле Митаноски кој е поранешен пратеник во македонското Собрание, објави шокантни...

Изминатиов викенд Љубомир Спасиќ зема учество во последниот натпревар сезонава кој се одржуваше во Чешке Буџејовице, каде што се сумираа резултатите од сите овогодишни трки. Претходно тој се натпреваруваше во натпреварите за Европски куп и во Македонија, Словенија, Германија, Шпанија и Италија, по кои заврши прв во генералниот пласман во конкуренција на повеќе од 200 кајакари од 17 европски држави.

Љубомир Спасиќ е првиот Македонец кој освои Европски куп во кајак! (ВИДЕО)

Љубомир Спасиќ  од Велес е првиот Македонец што го освоил Европскиот куп во дисциплината...