Иако младоженецот од Мексико изгледа како ученик од осново училиште, станува збор за момче старо 19 години кое се вика Џонатан.

Објавил: Валерија Петрова | 17 мај, 2019 20:49

Светот се згрози од сликата на дете-младоженец, кое изгледа како ученик од основно, но вистината е поинаква

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

На социјалните мрежи во Мексико се појавија фотографии и снимки од свадба. За свадбата било пишувано дека станува збор за договорен брак или криумчарење на деца, но се воспоставило дека приказната е сосема поинаква.

Иако младоженецот од Мексико изгледа како ученик од осново училиште, станува збор за момче старо 19 години кое се вика Џонатан.

Џонатан боледува од ретка болест. Сепак, Џонатан успеа да ја пронајде љубовта на неговиот живот. Тој и неговата избраничка се венчале на 4. мај.

фотографијата прво се појави на социјалната мрежа Фесјбук па потоа во весникот “Esto Es Guerrero” кој ја објасни приказната за ова момче.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Извори цитирани во други медиуми различно тврдат дека американскиот претседател се шегувал или сериозно се надевал да ја прошири територијата на САД.

ГРЕНЛАНД МУ ОДГОВОРИ НА ТРАМП: “Не сме на продажба”

Владата на Гренланд соопшти дека нејзината територија не е на продажба, по извештаите...

Четиригодишното девојче било тешко повредено откако било прегазено од автомобил кој се движел наназад.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Автомобил прегази 4-годично девојче и нејзината дадилка!

Малолетно девојче вчера било примено на детската клиника во Белград каде му биле констатирани...

Планот опфаќа изградба на три нови регионални болници, за коишто средства издвои и Европската Унија.

“МЕТАЛИКА“ донираше 250.000 евра за изградба на детска онколошка болница во Букурешт!

Американскиот хеви-метал бенд „Металика“ донираше 250.000 евра на романското здружение...