24-годишниот фудбалер на Карик Ренџерс во Северна Ирска починал синоќа најверојатно од срцев удар.

Објавил: Весна Петровска | 11 декември, 2019 17:20

СВЕТОТ ТАГУВА: Познат фудбалер почина во сон – сезонава играл во најдобрата форма во својата кариера

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Тага во светот на фудбалот, почина младиот фудбалер Џери Томпсон.

24-годишниот фудбалер на Карик Ренџерс во Северна Ирска починал синоќа најверојатно од срцев удар.

Томпсон бил исклучително популарен фудбалер во Северна Ирска, еден од најдоброте играчи во својот тим, а имаше извонредна сезона и во саботата во последниот меч бил проглаен за МВП на мечот.

Засега не е позната причината за смртта, но се претпоставува дека е инфаркт во сон.

„Засекогаш ќе бидеш во моето срце млад човеку. Срцето ми се скрши“, објави менаџерот на Карик Ренџерс, Ниал Карие.

Томпсон бил дефанзивец и мошне важен играч за својот Карик Ренџерс. Сезонава играл во најдобрата форма во својата кариера, а на последниот меч бил прогласен и за МВП.

„Засекогаш ќе бидеш во моето срце млад човеку. Срцето ми се скрши“, објави менаџерот на Карик Ренџерс, Ниал Карие.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Во текот на кариерата, Донезете играше за солиден број на клубови, а најголем успех оствари со Сао Паоло во 2005 година кога стана светски шампион, кога го победија Ливерпул со 1;0.

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ПОЗНАТИОТ ФУДБАЛЕР: Продадов златен медал за да купам – кокаин!

Шокантна исповед на поранешниот бразилски фудбалер Флавио Донизете се појави во јавноста,...

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека...

Ако се земе предвид дека Гатузо заработува 125.000 евра месечно и невозможно е да се знае кога ќе заврши сезоната поради коронавирусот, јасно е дека тој се откажал од вистинско богатство.

Гатузо ја расплака Италија- се откажа од богатство за да не им се намали платата на вработените во клубот!

Џенаро Гатузо, тренер на Наполи и легенда на италијанскиот фудбал, ја воодушеви својата...