Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева пред малку излезе од ОЈО каде беше на распит за случајот „Рекет“. Како што рече таа, била повикана во својство на сведок.

Објавил: Сара Фемина | 20 август, 2019 15:46

СВЕЧЕН ПРЕЧЕК: Вилма и Катица се гушкале и целивале кога се сретнале денес во обвинитeлството!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил објави ексклузивна информација од рacпитот на специјалната обвинителка Катица Јанева во обвинителството за организиран криминал и корупција.

Според ексклузивните информации на Неделковски, рacпитот на Јанева поминал весело, а Вилма Рускоска својата колешка уште во ходникот пред канцеларијата ја гушкала и целивала.

-Дудинка ЕКСКЛУЗИВНО дознава од својот извор во Јавното Обвинителство, дека peкетарката Катица Јанева уште во ходникот пред канцеларијата била срдечно пречекана од обвинителката Вилма Рускоска. Срдечноста била толкава што имало и гушкање и целивање. Гуш, гуш, цмок, цмок… #пупкаобвинителство – путка де, не пупка!!!

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева пред малку излезе од ОЈО каде беше на распит за случајот „Рекет“. Како што рече таа, била повикана во својство на сведок.

Јанева не сакаше да открие детали околу распитот, нагласувајќи дека станува збор за истрага.

– Ќе има судење, ќе се гледаме на суд – им рече Јанева на новинарите кои ја бомбардираа со прашања.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...