Надлежните ограни се веќе известени и овој случај мора да има разрешница“, реагираат од партијата.

Објавил: Перо Милчин | 21 мај, 2022 10:13

СДСМ: Арсовска спротивно на законoт поставилa Генерален секретар на Град Скопје

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

СДСМ: Арсовска спротивно на законoт поставилa Генерален секретар на Град Скопје!

Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ го именувале за секретар на Град Скопје, Ѓоко Велковски, актуелен советник во општина Чаир од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, обвинуваат од СДСМ.„Ова освен што е неетички, туку е и спротивно на член 44 од Законот за спречување на корупција и судир на интереси.

Надлежните ограни се веќе известени и овој случај мора да има разрешница“, реагираат од партијата.

Според СДСМ, Арсовска одново докажува дека освен груба партизација на Град Скопје ништо друго и не прави.

Одамна е јасно дека Арсовска е најнеуспешниот градоначалник на Град Скопје“, се наведува во реакцијата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.