Северина не можеше тој лош период  да не го објави јавно, и оттогаш таа секојдневно споделува пораки кои се посветени до нејзиот син.

Објавил: Весна Петровска | 2 јануари, 2020 17:01

Северина со моќна порака за Нова година: Луѓето кои те повредиле, те научиле што значи живот

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Хрватската ѕвезда Северина овој период беше најтешкиот во нејзиниот живот, поранешниот сопруг Милан успеа да и го одземе старателството и синот Александар да го однесе во Србија. По ваквиот потег на Милан речиси целиот Балкан се обедини и, и испрати на Северина илајдници пораки со поддршка.

Северина не можеше тој лош период  да не го објави јавно, и оттогаш таа секојдневно споделува пораки кои се посветени до нејзиот син.

Таа последно објави фотографија со синот Александар и со сопругот Игор Којиќ и под неа напиша емотивна порака.

„Што ќе понесеш со себе во Новата година? Не носи со себе товари, понеси можности! Понеси радости, надеж и утеха. Времето поминува и луѓето заминуваат, моментално или засекогаш, но убавите работи засекогаш се паметат. Секогаш носи ги во дното на срцето луѓето кои си ги сретнал, кои ти кажале убав збор, ти подариле насмевка, охрабрување. Сети се на луѓето кои те повредиле, оние кои те научиле што е навистина животот. Не мој да се жалиш дека е уште една година зад тебе, радувај се на убавите денови од годината, радувај се на се што ти дал животот. Колкумина не го дочекале овој ден, ти го дочека! Кажа благодарам, и повтори уште еднаш благодарам! Колку пати и да повториш никогаш не е доволно. Знаеш ли зошто? Затоа што животот е навистина се што имаш!Ѝ, напишала Северина на својот Инстаграм профил.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Нејзините фанови, односно повеќето машки срца речиси и за малку да беа скршени, мислејќи дека згодната русокоса го кажа судбоносното ДА, но не грижете се, може да здивнете, Марјана Станојковска само беше дел од традиционалниот Саем за венчавки.

ПОЗНАТАТА ЛОТО ДЕВОЈКА ОБЛЕЧЕ ВЕНЧАНИЦА- Маријана како принцеза од бајките!

Познатата лото девојка, македонската водителка, Маријана Станојковска која слободно...

Ова се резултатите од меѓународната студија на Меѓународниот „светски лидери“ на Галуп, која покажа дека, иако не е политички лидер, папата Фрањо беше најдобро примен во светот, со поддршка од 53 проценти од испитаниците.

Ова се најполуларните лидери во светот: Еве кои лидери Србите ги сакаат најповеќе

Папата Фрањо и германската канцеларка Ангела Меркел се најпопуларните лидери во светот...

На оваа вест не останаа рамнодушни нејзините фанови, а и многумина беа изненадени бидејќи пејачката на неколку наврати, во интервјуа потенцираше дека  токму сопругот и е голема поддршка.

„Не успеав да го спасам бракот“: Елена Велевска си ја отвори душата!

Уште пред две години, летото во август 2018 година во јавноста како бомба одекна веста...