Како што сведочат очевидците , пожарот бил страшен, а глетката трогателна за време на гасењето на пожарот од страна на пожарникарите.

Објавил: Весна Петровска | 31 јули, 2019 10:18

Сега плевната е нивниот дом – Пожарот им ги проголта домовите на семејства од Берово

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Гореше социјална зграда вчера во Берово. Неколку семејства со мали деца останаа без топол дом.

Гореше социјална зграда во Берово

Како што сведочат очевидците , пожарот бил страшен, а глетката трогателна за време на гасењето на пожарот од страна на пожарникарите.

Нивната соседтка  вели дека едното од семејствата е сместено во плевна, додека второто семејство по вчерашниот пожар не им останало ниту едно ќебе за да се покријат во текот на ноќта.

Фотографија од пожарот

Се надеваме дека државата на овие семејства ќе им помогне за да се обноват нивните домови и децата повтроно да имаат среќен и безгрижен живот.

Пред еден месец во Македонија се случија два големи пожари во кои изгоре неколку станови, едниот во скопската населба Кисела Вода, и вториот во Гевгелија каде изгореа шест стана.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...