Првата кражба се случила во понеделникот вечерта во локално училиште каде крадци украле пет компјутери откако оградиле ограда на имотот.

Објавил: Перо Милчин | 22 март, 2020 14:02

Седиштето на мафијата во проблем поради КОРОНА: Се ограбуваат болници, училишта- ХАОС ВО ИТАЛИЈА(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Италијанскиот град Палермо регистрира повеќе кражби и грабежи, и покрај карантинот што е во сила низ целата земја.

Повеќето работни места во градот, заедно со други згради, како што се училишта и јавни канцеларии, остануваат затворени поради карантините низ целата земја што треба да го запре ширењето на кинескиот коронавирус.

Иако деловните активности претежно престанаа со работа, крадците во градот се распространети, а весникот „Ил ornорнале“ тврди дека во последните неколку дена имало неколку извештаи за кражби во училиште, теретана, па дури и локална болница.

Првата кражба се случила во понеделникот вечерта во локално училиште, каде крадци украле пет компјутери откако оградиле ограда на имотот, додека друг грабеж се случил во индустриско подрачје во близина, со стока во вредност од околу 5.000 евра.

Крадците исто така упаднале во болницата и во текот на три дена извршиле три кражби. Криминалците краделе од машини за вендинг во болници и многу други вредни работи.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

„Тероризмот беше отфрлен како мотив за влетувањето на аеродромот„ изјави полицијата.

Дрогирани албанци направија хаос во Барселона: Со кола влетаа во аеродром и се закануваа со убиство(ВИДЕО)

Двајца албански државјани намерно влетаа со својот автомобил во аеродромот во Барселона...

Полицијата исто така соопшти дека турските сили исто така користеле солзавец на грчката граница.

ХАОС НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА: Повеќе од 500 мигранти пробаа да ја срушат граничната ограда!

Конфликтите на грчко-турската граница избија доцна синоќа, каде околу 500 мигранти се...

Бидејќи улиците се празни заради ограничените сообраќајни правила, патролите започнаа со проверка дали граѓаните ја почитуваат оваа норма.

ПАДНА МАФИЈАТА: КОРОНА и помогна на полицијата да го уапси шефот на големата мафија во Италија!

Вирусот на корона можеби шири страв и трепет низ целиот свет, но и помогна на полицијата...

Претходно, турскиот дрон беше соборен во областа Идлиб. Сириската армија тогаш најави затворање на воздушниот простор над Идлиб.

Турската војска обори два сиријски авиона: Не престануваат нападите во Идлиб

Турските трупи соборија два сириски авиони над Идлиб, соопшти сириската државна агенција...