Сексуалните потреби и игри на секој од хороскопските знаци !

Објавил: Сара Фемина | 26 март, 2019 22:35

Сексуалните тајни на хороскопските знаци- какви се во кревет !

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Сигурно повеќе пати сте се запрашале како да заведете некој хороскопски знак. Овој пат ви ги откриваме нивните најголеми сексуални тајни.

Внимавајте, од некои знаци во хороскопот, можно е да се изненадите какви сексуални барања имаат или доживуваат.

Овен

Овенот се возбудува од самата помисла на секс. Еден допир и поглед ќе бидат сосема доволни да му ја распалите фантазијата. Но, овенот сака и освојување, па затоа во играта глумете дека сте рамнодушни кон него – тоа ќе го доведе до лудило.

Бик

Бикот сака интимност и романтика. Приредете некоја романтична и вкусна вечера, запалете свеќи, ставете некој добар парфем на себе и веднаш ќе го освоите.

Полов однос, означува чин помеѓу две или повеќе личности при што доаѓа до стимулација на половиот орган на барем еден учесник. Оваа широка дефиниција за половиот однос ги опфаќа вагинално-пенилниот, оралниот и аналниот секс, како и взаемна мастурбација.

Близнаци

Близнаците најмногу сакаат неизвесност. Праќајте им секси фотографии, но не откривајте премногу. Зборувајте им на телефон што би сакале да им правите, но прекинете го разговорот на најврелиот дел и загарантирано ќе дојдат кај вас.

Рак

Нема да го намамите ракот со сексуални ветувања, туку со романтика и конкретни докази за љубов. Докажете му дека навистина ви значи и ќе биде ваш.

Лав

Овој знак сака да доминира и најсреќен е кога кон него се однесуваат како да е центар на Универзумот. Опсипете го со комплименти и восхитувајте му се, па ќе ви се оддолжи во кревет.

Девица

Ова е најчистиот знак во зодијакот, па мора да сте вистински виртуоз за да го доведете во секси расположение. Тоа најдобро ќе го направите со нешто што никако не очекува – на пример, да го пречекате во секси долна облека како готвите вечера.

Вага

Вагата сака еротични детали, како што е заводлива долна облека. Посветете внимание и на шминката и парфемот. Доволно е да се потрудите да изгледате префинето.

Шкорпија

На шкорпијата не и треба дополнително возбудување, треба повеќе да сте загрижени за тоа како да се одбраните од нејзината желба за секс. Таа за сѐ ќе се погрижи.

Во најширока смисла на зборот, сексот претставува вагинално-пенилен однос при кој доаѓа до оплодување и размножување.

Стрелец

Ова е мошне авантуристички знак, па знае да го возбуди секс на отворено и различни пози. Ако не сте егзибиционист, тешко дека ќе се усогласите со стрелецот.

Јарец

Овој знак делува досадно, сѐ додека не го притиснете правото копче. Обезбедете му мирен простор, не претерувајте со барањата и пуштете ги работите да се одвиваат по свој тек.

Водолија

Водолијата најмногу сака да фантазира. Предложете и секс на необични места и во чудни моменти, иако тешко ќе и биде да го изведе тоа, доволно ќе биде да и ја разгорите фантазијата и да ја одведете во кревет.

Риби

Кај нив мора да преземете иницијатива и да им покажете колку ги посакувате. Како и кај лавовите, мора да им го дадете целото внимание на светот за да се заинтересираат за вас.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Станија Добројевиќ, поранешната учесничка во „Задруга“, позната е по својот луксузен живот, како во Србија, така и во Америка.

(18+) КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА: Станија плива гола – мажите ПОЛУДЕА!

Српската старлета Станија Добројевиќ гола пливаше во базен во Турција, погледнете...

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе ви ги интензивираат возбудата и желбата за уште поголема интимност:

КАКО ДО ПОЖЕЖОК СЕКС: ДОЗНАЈТЕ ЈА ТАЈНАТА ЗА СТРАСНИ СЕКСУАЛНИ ОДНОСИ!

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе...