Она што ги задоволува Швеѓаните во овие времиња на корона вирусот се секс играчките.

Објавил: Перо Милчин | 22 април, 2020 14:52

СЕКС ВО ПРВ ПЛАН: Во Шведска зголемена продажбата на вибратори и секс играчки во кризата со ВИРУСОТ!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Кога луѓето се принудени да останат дома во поголема мерка, мораат да наоѓаат начин да ги смират своите сексуални страсти. Она што ги задоволува Швеѓаните во овие времиња на корона вирусот се секс играчките.

SVT јавува дека продажбата во онлајн продавницата на RFSU се зголемила за скоро 40 проценти за еден месец.

– Тоа се главно секс играчки, но исто така и кондоми, мазива и тестови за СПБ или бременост. Она што најмногу се продава се вибраторите, вели Катарина Кнуц, извршен директор на RFSU, за ТВ-каналот.

Обично ноќите во недела и понеделник се најголемите денови за купување, според SVT и RFSU.

Секс-продавниците како Mshop и Vuxen, исто така, ја зголемија својата продажба. Од работилницата се забележува пораст од нешто повеќе од 30 проценти.

Друг детал е дека производите што главно се користат за мастурбација се зголемени во споредба со играчките што ги користат паровите во сексот.

– Луѓето се досадуваат и сакаат да се забавуваат, вели Евелина Одл од „Масач“ за SVT.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Младите љубовници не реагирале ни на децата ни на возрасните, се додека родителите не почнале да им приоѓаат!

ЖЕШКА СЕКС АКЦИЈА НА ПЛАЖА ВО ХРВАТСКА: На сред бел ден во Задар се водеше љубов!

Посетителите на главната градска плажа во Новиград, кај Задар во Хрватска, во петокот...

Истражувањата на универзитетот Нотингам покажало дека мажите што имале редовен секс во 50-тите години имаат помали шанси за развој на рак на простатата.

Утринскиот секс го крева расположението и го зајакнува имунитетот!

Ако незнаете како да го започнете денот во добро расположение, одговорот е мошне едноставен:...

Градењето на возбудување и доживување на повеќекратен оргазам во еден обид дефинитивно е дел од физичката техника, но првиот чекор за ова е поставување на своите мисли и емоции во ред.

Како до повеќекратен оргазам? – Следете ги само овие пет чекори

Длабокиот оргазам зависи од опуштеноста, кога ќе го промените сравот и свеста за себеси,...

Сепак, вакви сцени имаше повеќе во 90-тите, а и пејачите во тоа време беа далеку поопуштени од денес.

Вистински секс во видео спот- пејачот и пејачката од оваа група биле во врска – сите ја знаете оваа песна

Оваа секс сцена од познатото видео од деведесетите многумина ја знаат напамет. Во многу...