Станува збор за смирувачката „баласана поза“ идеална за оние кои сакаат да ја ослободат својата внатрешна сексуалност, без разлика дали практикуваат јога.

Објавил: admin@magazin | 4 мај, 2022 12:44

СЕКС-ПОЗА за силен оргазам на жените (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок. Во исто време, реалноста е дека често забораваме дека патот кон подобар секс освен комуницирањето доаѓа и други физички нешта кои можат да го подобрат сексуалниот живот, како што е на пример јогата.

Има една јога поза која е совршена секс-поза за оние кои имаат проблеми со грбот, но и за сите оние кои сакаат да уживаат во опуштена секс-поза.

Станува збор за смирувачката „баласана поза“ идеална за оние кои сакаат да ја ослободат својата внатрешна сексуалност, без разлика дали практикуваат јога. 

Има една јога поза која е совршена секс-поза за оние кои имаат проблеми со грбот, но и за сите оние кои сакаат да уживаат во опуштена секс-поза.

Самата поза релаксира, а се изведува многу лесно, пишува Elle.

Партнерот пенетрира одзади, така што благо се движи кон напред. Одлично кај оваа поза е што жената бира колку длабоко и силно сака да одите. Истовремено, може да ја галите или масирате партнерката, што дополнително го поттикнува уживањето.

Во оваа фаза значително се поголеми шансите жената да доживее силен оргазам.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Колку повеќе сте возбудени, толку полесно ќе уживате во сексот. Затоа дајте си време и потполно посветете и се на предиграта додека не бидете доволно влажни и возбудени.

Уживање во сексот со голем полов орган !

Ако сакаме да бидеме искрени, секоја жена би била пресреќна со партнер чија машкост...

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе ви ги интензивираат возбудата и желбата за уште поголема интимност:

КАКО ДО ПОЖЕЖОК СЕКС: ДОЗНАЈТЕ ЈА ТАЈНАТА ЗА СТРАСНИ СЕКСУАЛНИ ОДНОСИ!

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе...

Не е препорачливо да имате див секс, особено не кога жената ќе влезе во третото тримесечје од бременоста, но сепак, повеќето работи поврзани со сексот се изводливи.

Секс пози во текот на бременоста!

Замислете си дека не сте имале секс девет месеци. Но, зошто воопшто би помислувале на...

Додадете малку ентузијазам во ваквиот тип на секс. Ако не сте свесни, понекогаш со мало поместување на телото или аголот на пенисот, може да се достигне сексуална нирвана која ќе предизвика серија на оргазми.

6 секси пози од позади

Не е тајна дека “кучешкиот“ стил е голем фаворит на мажите, како и на голем број од...