Нивните семејства обвинуваат за несоодветно лекување и тврдат дека правдата ќе ја бараат по судски пат.

Објавил: Рејхан Бајрами | 22 октомври, 2021 16:00

Семејствата на починатите пациенти од ковид ќе ги тужат болниците

Фото/Текст извор: ©fokus

„Фокус“ располага со документи, имиња, презимиња и болнички истории на повеќе од 20 пациенти, кои починале од ковид 19.

Нивните семејства обвинуваат за несоодветно лекување и тврдат дека правдата ќе ја бараат по судски пат.

Од друга страна, дел од лекарите ги наведуваат и причините за алармантните бројки на смртност во земјава, која влезе во првите пет црни рекордери во светот!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести