Серген Самсоненко е на Ф4-турнирот и навива за нова европска титула на својот клуб Вардар.

Објавил: Сара Фемина | 2 јуни, 2019 18:56

Сергеј Самсоненко и Орце Камчев го бодрат ВАРДАР од ВИП-ложата во КЕЛН!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Македонскиот ракометен првак Вардар игра за нова европска титула во Лигата на шампионите, а од трибините има поддршка од првиот човек на Вардар, Сергеј Самсоненко.

Серген Самсоненко е на Ф4-турнирот и навива за нова европска титула на својот клуб Вардар.  Тој е сместен е во ВИП-ложата, заедно со останатите блиски членови на семејствата на ракометарите, како и македонскиот бизнисмен и негов близок пријател, Орце Камчев.

Сергеј Самсоненко побара помош од македонските бизнисмени во година, за да го продолжи проектот РК Вардар.

Вчерашната победа на Вардар, се прослави и во собекувалната, а заедно со победничкиот тим беше и сопственикот на Вардар, господинот Сергеј Самсоненко кој заедно со играчите го сподели големиот триумф и пласманот во големото финале на Лигата на Шампиони.

Во сезоната 2013/2014, клубот добил нова раководна структура: Нов сопственик на клубот станал Сергеј Самсоненко, а Михајло Михајловски станал почесен претседател. Како признание на остварените успеси, во 2016 година „Вардар“ ја добил наградата „13 Ноември“ која ја доделува Сојузот на спортови на град Скопје.

Вардар отсекогаш бил интересен и за странските играчи и тренери.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Директорката на Клиниката д-р Милена Стевановиќ, наведува Шекеринска, не’ информираше дека потполковникот е во добра општа состојба и стабилен.

ПОТПОЛКОВНИКОТ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ, СОСТОЈБАТА МУ Е ДОБРА

Рано утрово нашиот потполковник пристигна од Централноафриканската Република во...

“Фокус” вчера објави дека постои сомнеж дека војникот е заразен со африканскиот сој на Ковид-19. Според досегашните информации африканскиот сој е еден од најразорните соеви досега.

Заразениот војник од Африка вечерва пристигнува во Скопје

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на денешната прес-конференција соопшти...