– Се надевам дека ова е почеток на трајна соработка помеѓу Монако и „Бет Сити“ и имаме за цел да ги здружиме нашите сили за да придонесеме за развој и унапредување на фудбалот во двете земји.

Објавил: Перо Милчин | 14 септември, 2019 12:53

Сергеј Самсоненко постана официјален спонзор на францускиот прволигаш МОНАКО!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Компанијата на рускиот милијардер Сергеј Самсоненко „Бет Сити“, потпиша двегодишен договор со францускиот прволигаш Монако.

Самсоненко при потпишувањето на договорот за соработка рече дека новото партнерство ќе овозможи да се достигне новото ниво на денешниот светски фудбал.

Сопственикот на европскиот ракометен шампион и на фудбалскиот клуб Вардар, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе биде спонзор на францускиот прволигаш Монако, пишува Слободен печат.

Неговата компанија за обложување „Бет Сити“ потпиша двегодишен договор со Монако. Сергеј Самсоненко и неговите обложувалници „Бет Сити“ веќе се спонзори на рускиот тим ЦСКА Москва.

– Се надевам дека ова е почеток на трајна соработка помеѓу Монако и „Бет Сити“ и имаме за цел да ги здружиме нашите сили за да придонесеме за развој и унапредување на фудбалот во двете земји. „Бет Сити“ долго време е вклучен во развојот на рускиот фудбал, во тесна соработка со ЦСКА Москва. Новото партнерство ќе ни овозможи да го достигнеме новото ниво на денешниот светски фудбал. Се надеваме дека Монако ќе ни помогне ефикасно да ги оствариме амбициозните проекти и цели поврзани со маркетингот – истакна Самсоненко при потпишувањето на договорот за соработка.

Монако е клуб во сопственост на руски олигарх, Дмитри Риборовљев.

– Среќни сме што клубот сега го приближуваме до руските навивачи преку партнерството со „Бет Сити“, познат спонзор на ЦСКА Москва. Русија е клучен пазар за нас и убедени сме дека со оваа соработка ќе придонесеме за развој и поинаков однос со руските љубители на спортот. Ова е една возбудлива нова авантура – вели Жули Фере Надал, маркетинг директорот на Монако.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ракомет

„Цели 11 години спортот и спортските работници беа игнорирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ, a за неполни 2 и пол години политиките на СДСМ го враќаат спортот на прав пат.

Бившата од ТОШЕ, Адријана БУДИМИР ВЛЕЗЕ ВО ПОЛИТИКАТА НА СДСМ: Дел од Комисијата за спорт на СДСМ

Претседателот на Комисија за спорт на СДСМ, Наумче Мојсовски, на прес-конференција...

Ристовски веста ја сподели на својот Фејсбук профил каде посвети и статус во кој вели дека е чести и задоволство да се соработува со лидерот на ВМРО, Мицкоски.

Борко Ристовкси официјално влезе во политиката: Чест и задоволство е да се работи со Мицкоски

Македонскиот прв голман на ракометна репрезентација, Борко Ристовски, денеска и официјално...

Вториот дел игравме далеку подобро и со реализација во финишот, па сигурно сум пресреќен со победата против тим како Монпеље“ – истакна Писонеро по мечот.

Вардар го ПРЕЗГАЗИ француски Монпелје и тргна по нов европски трофеј!

Европскиот шампион и првак Вардар, со победа ја започна новата сезона во Лигата на...

Стартува приоритетната продажба на билетите за новата натпреварувачка сезона на двоjниот европски шампион. На повеќе од 45 денови од првиот домашен натпревар во групната фаза од ЕХФ лигата на шампионите во ЛШ, против Порто од Португалија продажбата на сезонските билети за сезоната 2019/2020, годинава ќе почне во среда, 7 август и ќе трае до 9 септември 2019.

Утре започнува продажбата на сезонски билети за мечевите на РК Вардар

Продажбата на сезонските билети и годинава ќе се реализираат во две фази, и тоа од...