Во акцијата, како што велат извори од истрагата, разбиена е организирана група.

Објавил: Рејхан Бајрами | 2 јуни, 2021 10:01

Се апсат криумчари на мигранти во неколку градови, акцијата е во тек

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Најмалку шест лица се уапсени во големата акција за апсење криумчари на мигранти, што денеска ја спроведува полицијата.

Во акцијата, како што велат извори од истрагата, разбиена е организирана група.

Акцијата за разбивање на група на криумчари на мигранти се спроведува во Скопје, Штип, Велес и Валандово.

Според изворите од истрагата кај криумчарите е пронајдена и дрога, пренесе Фокус!

Од МВР потврдуваат дека во тек е акција, но детали најавуваат по нејзиното завршување.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

-Сите знаеме дека државата не градеше со одобрение за градба на статики, како што се градат сите болници.

Заев: Болницата во Тетово беше без дозвола за градба, и што сега, да се посипеме со бензин и ние да се самозапалиме?

На новинарските прашања за начинот на изградба на модуларната болница во Тетово премиерот...