Дека нешто се работи покажува и фактот дека иако е Недела, се работи под полна пареа на магистралниот пат Стража - Кичево.

Објавил: Македонка Димкин | 3 јуни, 2018 14:32

Се асфалтира магистралниот пат Стража – Кичево

Фото/Текст извор: ©Магазин

Дека нешто се работи покажува и фактот дека иско е Недела, се работи под полна пареа на магистралниот пат Страѓа – Килево. 

Иако има чекање  и до 15 минути, сепак возачите имаат разбирање гледајќи дека се поправаат ионака катастрофалните патишта.

Инаку премиерот Зоран Заев неодамна се пофали дека се градат 800 км нови автопати, сепак нејасно е дали и овој пат се води во статистиката од Автопати.

Магистралниот пат Стража – Кичево е едвај неколку километри, но сепак е за поздравување што конечно се асфалтира катастрофалниот досегашен пат.

Нашиот репортер неможеше да забележи дека се гради на автопатот Кичево – Охрид, така ѓелбата  дека од  Скопје до Охрид ќе може да се пристигне замо за час и половина за многумина иднас ќе остане само пуста желба!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Сообраќај

Од Синдикатот на контролори на летање велат дека се единствени, а добиваат се поголема поддршка од вработените. Доколку не се исполнат нивните барања, продолжуваат со штрајк секој четврток од 11 до 17 часот, но не ја исклучуваат можноста и за негово интензивирање

Денеска 6 часа без полетувања и слетувања на аеродромите во Скопје и Охрид, поради штрајк

Денеска на двата аеродрома во државата, скопскиот и охридскиот, 6 часа ќе нема полетување...

Кандидатите треба да достават и доказ дека со правосилна судска пресуда да не му е изречена казна забрана за вршење на професија, дејност или должност.

ЈСП ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ВОЗАЧИ Кандидатите треба да имаат минимум 2 години возачко искуство

ЈСП „Скопје“ објави оглас за вработување на возачи. На веб страната на јавното претпријатие...

Патничките возови 601 на релација Скопје – Велес и 2080 на релација Велес – Скопје нема да сообраќаат во периодот од 26 јуни до 10 јули, освен во недела кога ќе сообраќаат според возниот ред, информираат од ЈП ЖРСМ Инфраструктура.

Возовите на релација Скопје – Велес нема да сообраќаат од 26 јуни до 10 јули

Возовите на релација Скопје – Велес нема да сообраќаат од 26 јуни до 10 јули! Патничките...