Кузмиќ е итно пренесен во Клиничкиот центар на Република Српска.

Објавил: Сара Фемина | 14 јули, 2019 12:55

СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Познатиот српски кошаркар КУЗМИЌ тешко повреден во сообраќајна несреќа!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Познатиот кошаркар на Црвена Звезда и српската репрезентација, Огњен Кузмиќ се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа, што утринава се случила на патот Бања Лука – Приједор.

Кошаркарот на Црвена Звезда, Огњен Кузмиќ со својот автомобил „Порше“ се судрил со голема брзина со автомобил „БМВ“.

Тој и неговиот пријател се здобиле со тешки телесни повреди, додека двете лица во другиот автомобил завршиле со полесни повреди.

Познатиот кошаркар на Црвена Звезда и српската репрезентација, Огњен Кузмиќ се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа, што утринава се случила на патот Бања Лука – Приједор.

Кошаркарот на Црвена Звезда како што известуваат српските медиуми се наоѓа во кома. Тој се здобил со тешки повреди на главата и градниот кош.

Поради озбилноста на повредите Кузмиќ во 11:25 часот со хеликоптер на сервисот на Република Српска, итно е пренесен за Белград. Во Србија пристигнал околу 12:20 минути.

Кузимиќ во директниот судар, ја повредил исто така и долната и горната вилица. Како што тврди доктор Влада Џајиќ, нема хематоми на мозокот, но повредите се многу сериозни и се уште не може да се знае исходот на прославениот кошаркар.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Гавриќ се наоѓа зад решетки од декември 2011 година, после убиството на нарко шефот Сирила Бека, каде беше откриено дека бил негов телохранител.

УБИЕЦОТ НА АРКАН УЖИВА ВО ЗАТВОРСКИТЕ ЌЕЛИИ: Користи бар, библиотека, фитнес и се релаксира на медитеранска клима!

Добросав Гавриќ, кој во Србија е првостепено осуден на 35 години затворска казна поради...

Веста ја објави амбасадорот на делегацијата на ЕУ во Тирана, Луиџи Сореца, додавајќи дека пописот е обврска на Албанија за прближување кон ЕУ.

ЕУ ќе и даде на Албанија 14,5 милони евра за пописот во 2020 година!

Европската унија ќе и додели на Албанија 14,5 милиони евра за спроведување на пописот...

Инцидентот се случил на летот од Атланта до Форт Лодердејл и речиси на пола пат, кога авионот бил на висина од 11.800 метри се спуштил до 3.038 метри.

(ВИДЕО)Паника и хаос на небото: Патнички авион “пропаднал“ 9.000 метри за седум минути!

Патниците не летот на „Делта еирлајнс“доживеале вистински шок и страв затоа што авионот...

Во текот на долгогодишното истражување, Олер собирал материјали кои се поврзани со нацизмот и употребата на наркотици во еден исклучително “прописен“ и “чист“ државен систем.

РАЗОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВЕНА НАЦИСТИЧКА НАРКО ТАЈНА – еве што правела Хитлеровата армија

Војниците на германскиот Рајх користел дрога во голема количина, а таа тема до пред...