Таткото на претседателот на Србија, Анѓелко Вучиќ, вечерва беше примен во болницата на Бежанијска коса, каде исто така се бори против вирусот корона.

Објавил: Перо Милчин | 31 декември, 2020 22:00

СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Таткото на српскиот претседател Александар Вучиќ итно пренесен во болница!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Таткото на српскиот претседател Александар Вучиќ, Ангелко Вучиќ вечерва итно е пренесен во болницата на Бежаниска коса каде се бори за живот, пренесуваат српскитр медиуми!

Мајката на претседателот Александар Вучиќ, Анџелина е позитивна на вирусот корона, потврдено е за српски Курир.

Таткото на српскиот претседател Александар Вучиќ, Ангелко Вучиќ вечерва итно е пренесен во болницата на Бежаниска коса!

Родителите на претседателот на Србија, Александар Вучиќ неодамна за прв пат излегоа во јавноста за да кажат дека се горди на својот син, но и загрижени за неговата безбедност.

Анѓелко и Ангелина велат дека синот не го гледаат често но оти по гласот знаат кога има проблеми и многу работа.

Ни сам не знам кои маки го мачат. Одам понекогаш во неговиот Кабинет но и тогаш не можам да го видам.Постојано некој влегува и излегува а тој има состаноци-вели таткото.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Крајниот рок за доставување понуди за испорака на вакви возови е 15 март.

ЧУДО ТЕХНИКА СТИГНУВА НА СРПСКИТЕ ЖЕЛЕЗНИЦИ: Новите возови ќе имаат минимум 300 места, подно греење и ќе возат до 200 км на час

Министерството за транспорт и инфраструктура објави јавна набавка на електричен воз. Тоа...

Авионот „Ер Србија“ слета на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ околу 20 часот и 50 минути, а беше пречекан од премиерката Ана Брнабиќ и кинескиот амбасадор во Белград Цен Бо.

СРБИЈА РУШИ РЕКОРДИ: Половина милион кинески вакцини штотуку пристигнаа во Србија

Нов контингент од половина милион вакцини од кинескиот производител „Синофарм“ пристигна...