На свадбената церемонија присуствуваат голем број на медиумски екипи, а Ало пренесува во живо од самата свадба.

Објавил: Сара Фемина | 24 ноември, 2019 17:15

СЕ ВЕНЧАА ВЕЉКО И БОГДАНА: Нивните погледи горат од љубов

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ ја следи речиси целиот Балкан!

Свадбената веселба во Тител е на ниво, а младоженецот ја „купи“ невестата од татко и. Во тек е црквеното венчавање на младите во храмот СВ. Сава во населбата Врачар во Белград.

Вељко и  Богдана ги венчава духовникот од Цеца, Стефан Шариќ, а на венчавката присуствуваат повеќе од 250 гости.

„Е мој Вњељко, имаш жена Богдана, а кум Христ“ Тоа е знак од Бога дека ги имаш сите услови да живееш како крал“, рече духовникот.

„Сега и официјално стана снаа“, додаде Цеца.

Вељко и Богдана ги венчава духовникот од Цеца, Стефан Шариќ, а на венчавката присуствуваат повеќе од 250 гости.

Од рано утрово во домот на Цеца пристигнаа и музикантите, а идната свекрва не ја криеше насмевката на своето лице. Пред нивниот дом на Дедиње тој фрлаше по 50 и 100 евра на музикантите додека Цеца се веселеше со гостите.

Младоженецот за оваа прилика носи црно елегантно одело, додека Цеца е облечена во тигреста кошула и бели пантолани.

На свадбената церемонија присуствуваат голем број на медиумски екипи, а Ало пренесува во живо од самата свадба.

Во 19 часот ќе се венчаат пред матичар во елитниот ресторан каде потоа е закажана свадбата на деценијата. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Загинал на 16 октомври 2007 во сообраќајна несреќа во Хрватска. Постхумно бил прогласен за заслужен граѓанин на Македонија. Денот на неговиот погреб, 17 октомври, бил прогласен за Ден на национална жалост.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТОШЕ, ЅВЕЗДО МАКЕДОНСКА: Да беше жив денес ќе наполнеше 39 години

Денес изминуваат 39 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел...

Јован Крстител најверојатно имал голема улога во првите векови во христијанството, а според некои, тој дури имал и поголем број на верници. Денеска, во христијанството, Јован се смета за светец и маченик.

Кој бил Светецот Јован Крстител- Црква денот по Богојавление ВОДИЦИ му го посветил на неговиот спомен

Јован Крстител или Јован Претеча е важен светец во христијанството, братучед на Исус...

Со овој празник завршуваат не само дванаесетте т.н. Некрстени денови туку и циклусот зимски празнувања во кој спаѓаат уште и свеченостите поврзани со Бадник, Божик, Нова Година (Василица) и сл.

Во недела е Богојавление – ВОДИЦИ, денот кога водите стануваат лековити

Водици или Богојавление е денот на кој според христијанското предание Св. Јован Крстител...

Пријавувањето за ова традиционачно фрлање на крстот и светење на водите на реката Вардар почна на 2 јануари, а завршува на 17 јануари или два дена пред големиот празник.

ВО НЕДЕЛА СЕ ВОДИЦИ: Во Скопје 45 пријавени за спуштање на крстот

Денска за МИА Скопската епархија информираше дека до сега се пријавени 45 лица за учество...