Рожерио Мораес е најефикасен со четири гола, Милосављев има пет одбрани во првиот дел.

Објавил: Сара Фемина | 2 јуни, 2019 19:10

СЕ ВЖЕШТУВА АТМОСФЕРАТА ВО КЕЛН, ВАРДАР НА ЧЕКОР ДО НОВА ЕВРОПСКА ТИТУЛА !

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Вардар одигра моќни 30 минути против Веспрем во финалето од Лигата на шампионите, македонскиот тим води со 16:11 по првото полувреме.

Македонскиот ракометен шампион Вардар има моќен и ефикасен напад и цврста одбрана, во првото полувреме сè функционира како што треба.

Фантастичниот натпревар во почетокот беше изедначен и се играше гол за гол до 4-4, а потоа нашите шампиони почнаа да доминираат. На крајот македонскиот тим има водство од пет гола разлика, а во еден момент водевме и со шест.

Перфектна, агресивна одбрана на вардар, креативен напад во првото полувреме, најчесто преку пикерите кои беа незадржливи за Веспрем и Миклер, па предноста од два се зголеми на 8:5, односно 9:6.

Рожерио Мораес е најефикасен со четири гола, Милосављев има пет одбрани во првиот дел.

Македонскиот ракометен првак и шампион Вардар, игра вечерва за нова европска титула во Лигата на шампионите, а од трибините има поддршка од првиот човек и се уште единствен финансиер Сергеј Самсоненко.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ракомет

Вториот дел игравме далеку подобро и со реализација во финишот, па сигурно сум пресреќен со победата против тим како Монпеље“ – истакна Писонеро по мечот.

Вардар го ПРЕЗГАЗИ француски Монпелје и тргна по нов европски трофеј!

Европскиот шампион и првак Вардар, со победа ја започна новата сезона во Лигата на...

– Се надевам дека ова е почеток на трајна соработка помеѓу Монако и „Бет Сити“ и имаме за цел да ги здружиме нашите сили за да придонесеме за развој и унапредување на фудбалот во двете земји.

Сергеј Самсоненко постана официјален спонзор на францускиот прволигаш МОНАКО!

Компанијата на рускиот милијардер Сергеј Самсоненко „Бет Сити“, потпиша двегодишен...

Стартува приоритетната продажба на билетите за новата натпреварувачка сезона на двоjниот европски шампион. На повеќе од 45 денови од првиот домашен натпревар во групната фаза од ЕХФ лигата на шампионите во ЛШ, против Порто од Португалија продажбата на сезонските билети за сезоната 2019/2020, годинава ќе почне во среда, 7 август и ќе трае до 9 септември 2019.

Утре започнува продажбата на сезонски билети за мечевите на РК Вардар

Продажбата на сезонските билети и годинава ќе се реализираат во две фази, и тоа од...