Тие навеле дека покрај јасните негирања на тие наводи во британскиоте медиуми се појавила лажна приказна за односите на војвотката од Кембриџ и војводтката од Сасекс.

Објавил: Валерија Петрова | 13 јануари, 2020 18:45

СЕ ОГЛАСИЈА ХАРИ И ВИЛИЈАМ СРЕДЕ ТЕНЗИИТЕ ПОРАДИ МЕГЗИТ – Вилијам никого не малтретираше!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Британските принцеви Вилијам и Хари соопштиле денеска дека ги демантираат шпекулациите дека браќата се во лоши односи, како што пренесоа голем број британски медиуми.

Бакингемска палата

Како што пренесува BBC, во заедничко соопштение кое следело откако во медиумите се појави вест дека Хари и неговата сопруга Меган одлучиле да се повлечат од кралските должности поради малтретирање на принцот Вилијам, како и дека Меган одлучила да го напушти кралското семејство додека Хари со „скршено срце“ ќе се обиде да направи договор околу абдикацијата со својата 93-годишна баба.

Тие навеле дека покрај јасните негирања на тие наводи во британскиоте медиуми се појавила лажна приказна за односите на војвотката од Кембриџ и војводтката од Сасекс.

– За браќата кои толку водат сметка за прашањата која станува збор за менталното здравје, употребата на злобните јазици на овој начин е навредливо и потенцијално штетна, се наведува во соопштението.

Елизабета се родила на 17 Брутон Стрит во Мејфеар, Лондон на 21 април, 1926. Нејзиниот татко бил Принцот Алберт, Војвода на Јорк (подоцна крал Џорџ VI), вториот најстар син на Џорџ V и кралицата Мери. Нејзината мајка била Војвотката на Јорк (Леди Елизабета Боуз-Лајон), ќерка на Клод Џорџ Боуз-Лајон, 14-ти Гроф на Стратмор и Кингхорн и неговата жена, Грофицата од Стратмор.

За потсетување, Хари и Меган ја соопштија својата одлука по враќањето од шестнеделниот семеен одмор во Канада и Велика Британија. Тие велат дека за ова размислувале со месеци, откако претходно признаа дека тешко се носат со медиумското внимание.

Во октомври, Маркл низ солзи кажа дека е неиздржливо да се биде нова мајка која постојано е во фокусот на јавноста.

„Секоја жена, особено кога е трудна, е многу ранлива и сето тоа ми беше голем предизвик. Не многу луѓе ме прашуваат како ми е, но тоа е нешто со што мора да се справиш зад сцената. Мене сето ова ми е големо мачење“, призна Маркл во интервјуто за Ај-Ти-Ви.

Кејт и Вилијам имаат три деца: принцот Џорџ (5), принцезата Шарлот (4) и принцот Луис (1).

Најавувајќи тужба против весникот „Мејл“ откако тој објави рачно напишано писмо на Маркл до нејзиниот татко, Хари, кој сведочеше на тоа како неговата мајка ја уништуваат папараци, кажа дека нема намера да биде „нем сведок на приватното страдање на Меган“, додавајќи дека стравува дека историјата се повторува.

Британските медиуми открија дека Хари и Меган не се консултирале со Бакингамската палата пред да ја соопштат својата одлука. Хари претходно призна дека тој и брат му Вилијам се „на различни патишта“.

Хари и Меган ќе ги задржат своите кралски титули и планираат да отворат своја фондација.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Рекламата предизвика голем интерес во јавноста. Едни пишуваат дека Питер ја искористува позицијата за да го зголеми салдото, додека други едвај чекаат да го пробаат млекото.

Нова брука во кралството: Кралицата Елизабета се уште не го надмина шокот со Хари, а веќе ја посрамоти уште еден внук

Три децении вниманието на јавноста е насочено кон принцовите Вилијам и Хари па често...

Имено, како што јавуваат српските медиуми, експлицитното видео на пејачката станало хит меѓу затворениците.

ДАРА БУБАМАРА ЗАВРШИ ВО ЗАТВОР: Затворениците ПОЛУДЕЛЕ – стражарите не можеле да ги СМИРАТ

Лудило во српскиот затвор, затворениците полудеа по сексипилната пејачка, Дара Бубамара...

Оваа година во Штип поради инцидентот помеѓу двајцата верници попот реши крстот да остане во црквата и секој верник ќе има можност да го бакне за здравје.

УРНЕБЕСНО НА ВОДИЦИ: Еве што фати момчето наместо крстот во Струмица

Скандалозни случувања и на празникот Богојавление – Водици. Во неделата секаде...

Како што пишуваат хрватските медиуми, Центарот за социјални работи против Северина (47) поднела кривична пријава, бидејќи сметаат дека го прекршила законот – во медиумите не се наведува за каков прекршок станува збор.

НОВ ПЕКОЛ ЗА СЕВЕРИНА: Центарот за Социјални работи поднесе кривична против неа

Хрватската ѕвезда повторно е на тешки маки, таа овој пат доби тужба од Центарот за социјални...