Богдан Илиевски беше еден од организаторите на протестите од 27 април „За заедничка Македонија“ во кој доби милост од судот и беше амнестиран.

Објавил: Рејхан Бајрами | 13 јануари, 2019 15:12

Се огласи Богдан Илиевски- Бетмен : “Никогаш Северна, секогаш Република Македонија”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Богдан Илиевски или познат како Бетмен, се огласи на социјалните мрежи по изгласувањето на промената на името во Северна Македонија, па со слика од својот пасош напиша Никогаш Северна секогаш Македонија.

Богдан Илиевски беше еден од организаторите на протестите од 27 април „За заедничка Македонија“ во кој доби милост од судот и беше амнестиран. Веројатно потесен од актуелната ситуација од Македонија, на својот Фејсбук профил објави слика од неговиот Македонски пасош и напиша дека неговата земја, секогаш ќе остане Република Македонија и никогаш нема да биде северна.

Илиевски, Дамовски и Јовановски беа обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста. Според обвинението што им се товареше, тие беа обвинети дека на протестите со потпалувачки говори го замразувале народот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Ми беше чест да работам за Вас и од срце Ви посакувам подобар директор со кого ќе продолжите таму каде што јас застанав“, напиша Пауновски на фејсбук.

Пауновски: Благодарност до сите вработени, ви посакувам подобар директор

Огромна благодарност до сите граѓани кои во мојот “пркос” ги согледаа моите искрени...

И не Игоре немаше да заврши тоа така како што ти мислиш и таквите ко тебе.
Туку кажете им Фала на истите тие кои ги сотревте од ќотек, нивната прибранист присебноста и здравиот разум ја смири состојбата нит полицијата на Чавков нит некој трет од страна Иггоре..

Ерол Ерко: Добро Игоре, а како им беше на децата на Зијадин и Зоран?

По вчерашната емотивна објава на оперскиот пејач Игор Дурловски, кој за време на протестот...

Даваме поддршка и бараме ослободување на уставобранителите, тие не се и не можат да бидат терористи. Тие се чесни граѓани на оваа земја.

Мицкоски од протестот: Не смееме да премолчиме неправда

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е денеска присутен на протестот за поддршка...