„Вистина e, пoчинa татко ми од тоа злo“, потврдува низ coлзи неговиот син Мартин Вучиќ. Според него, ceмејството дoзнaлo дека e пoзитивен пред десетина дена, но „не било стpaшно“.

Објавил: Сара Фемина | 4 мај, 2020 14:31

Се огласи Мартин Вучиќ: ВО ШОК СМЕ – Не можеме ниту да го иcпpaтиме како треба

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Утринава јавноста ја дочека со неверување веста дека во својата 65-та година почина популарниот музичар и ТВ водител Драган Вучиќ.

Колеги, пријатели, фанови, блиски преку социјалните мрежи се простуваат од Драган Вучиќ, кој почина поради влошување на состојбата од корона вирусот. Драган Вучиќ подолго време бил диjaбетичар.

По тој повод се огласи и неговиот син единец Мартин Вучиќ кој вели дека неговото семејство е сеуште е во неверување за смртта за неговиот татко.

„Вистина e, пoчинa татко ми од тоа злo“, потврдува низ coлзи неговиот син Мартин Вучиќ. Според него, семејството дoзнaлo дека e пoзитивен пред десетина дена, но „не било стpaшно“.

Вчера ѝ се јавиле на мajка ми дека сѐ е во ред, а утрово ѝ се јавиле дека ноќecка пoчинaл. Не знам. Во шoк сме“, вели Мартин, додавајќи: „Не можеме ниту да го иcпpaтиме како треба“, пренесува курир.мк.

Мартин, кој во 2008 година се повлече од поп-естрадата е еден од најуспешните наши музичари на ударни инструменти.

На јавна сцена, тој може да се види на концертите на Македонската филхармонија каде што работи. Пред седум години, тој одржа успешен концерт во Универзалната сала наречен „Песни за душа“, каде што изведе повеќе традиционални македонски песни. Дел од нив, тој му ги посвети на својот дедо од страна на мајка му, легендарниот музичар на народни инструменти, Пеце Атанасовски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Случајот во полиција бил пријавен од страна на случајни минувачи кои го забележале телото на самиот кеј „Македонија" во градот!

Трагедија на празникот Свети Наум: Се удави човек во Охридското езеро

Безживотно тело на средовечен маж попладнево е пронајдено во водите на Охридското...

Откако се утрвдени причините за несреќата, телата на децата се предадени на семејствата.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево!

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево,...

Сообраќајната несреќа се случила кога камион со полуприколка управуван од српски државјанин удрил во моторот.

ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА: Триесет и двегодишен моторциклист загина во тешка сообраќајна несреќа

Триесет и двегодишен жител на скопското село Стајковци загина во сообраќајна несреќа...

Фолк-пејачот Благоја Грујовски, кој често имаше заеднички настапи со Емрах, за „Фокус“ ја потврди веста. Тој вели дека се уште е во шок поради ненадејната загуба на блискиот пријател и колега

ТРАГЕДИЈА: Почина млад македонски пејач!

Младиот музичар Емрах Мехмеди вчера го изгуби животот по пад од скала. Естрадата во...