Актерката Симона Спировска на својот Фејсбук профил вели дека ако не може да има апсења да уживаат.

Објавил: Катерина Крстиќ | 9 август, 2019 12:21

Се огласи предводничка на Шарена Револуција: Прошетајте го Миле дома-затвор-дома, а ние ќе доослепиме

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото либертас

Симона Спировска, девојката која беше една од предводниците на Шарената Револуција на својот Фејсбук профил напиша статус во кој вели дека доколку нема апсења ние, може да доослепиме, алудирајќи на актуелните видео снимки кои италијанскиот весник Ла Верита ги објави  во јавноста. 

Актерката Симона Спировска на својот Фејсбук профил вели дека ако не може да има апсења да уживаат.

Може апсење? Не, ако не може уживајте. Прошетајте го Миле дома-затвор-дома, а ние ќе доослепиме барајќи ја големата слика!
Срцки сте, Ево једно 💩 за вас❤️, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Инаку актерката Симона Спироска и Павле Богоевски кои беа едни од предводниците на Шарената револуција  беа приведени на 27 јуни 2016 година, и однесени во ПС Беко.

Активистите на шарената револуција тогаш во знак на поддршка на Спировска, се собраа пред полицијата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Тој во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци.

Вице Заев: Објавените разговори се лаги- Заеви се чесни и вредни Македонци

Откако денеска на Јутјуб каналот се појави нова аудио бомба за Заеви, се огласи и Вице...

Средствата со кои Градот Скопје ќе ги субвенционира занаетчиите за набавка на потребни алати и репроматеријали се во износ од 80% од нивната вредност, но не повеќе од 50.000 денари по лице, со вклучен персонален данок на доход!

ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА ЗА СКОПСКИТЕ ЗАНАЕТЧИИ

Градот Скопје со цел да го поттикне развојот на традиционалните занаети во изумирање...

Од аудио бомбата Тушникот се фали дека добил зелено светло од Рашо кој најверојатно е Радиша Бојовиќ зет на Зоран Заев, а ќе оствари средба со братот на Зоран, Вице Заев за да се запали автомобил на човек од Битола затоа што тој бил од ВМРО-ДПМНЕ.

НОВА АУДИО БОМБА: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче даде црвен картон да не работи ништо

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа...

Портпаролот на Град Скопје, Ваљон Салиху денеска одржаа прес-конференција и ги објасни деталите за распишаниот повик за субвенции на инвертер клима уреди!

РАСПИШАН ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ НА ИНВЕРТЕРИ (АПЛИЦИРАЊЕТО ЗА СУБВЕНЦИИ СЕ ВРШИ САМО ОНЛАЈН)

Град Скопје вчера го распиша јавниот повик за субвенции на инвертер клима уреди за...