За убиството знам од медиумите и ништо друго, рече Драгој Милинковиќ кој се уклучи во живо на социјалните мрежи.

Објавил: Сара Фемина | 6 ноември, 2019 19:15

СЕ ОГЛАСИ “УБИЕЦОТ” НА ЈЕЛЕНА: Не ја познавав жртвата – Анонимното писмо ми го намести бившата жена!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Драгој Милинковиќ бизнисменот од Прибој, кој е обвинет во анонимното писмо дека ја убил Јелена Марјановиќ, тврди дека целиот план околу обвинението го има смислено неговата бивша жена.

-Ги видов утринава медиумските натписи и во истиот момент знаев кој ми го направи ова.

Јас сум обвинет за убиство, а не ги познавам луѓето. Во моментов јас не се наоѓам во Србија. За убиството знам од медиумите и ништо друго, рече Драгој Милинковиќ кој се уклучи во живо на Хепи Телевизија.

Драгој Милинковиќ бизнисменот од Прибој, кој е обвинет во анонимното писмо дека ја убил Јелена Марјановиќ, тврди дека целиот план околу обвинението го има смислено неговата бивша жена.

Тој тврди дека позади целиот случај за кој е обвинет, стои неговата бивша жена.

Таа живее во Швајцарија, бев со неа 12 години во брак и имаме една ќерка. Како што додава тој, бившата жена се обидува на сите начини да го уништи.

Во Швајцарија бил во затвор, но не поради убиство туку поради малверзации во фирмата. Тој наведува дека бил во истражниот затвор во Швајцарија.

Бев под истрага, осуден сум на условно не бегам од тоа, рече тој.

Драгој инаку вози автобус во Швајцарија и како што вели кога ја прочитал веста се шокирал.

Како што дознава курир.рс непознатото писмо вчера пристигна во судот од Швајцарија, а во него е напишано дека Јелена со повеќе удари во главата е убил човек кој бил клиент на мајката од Зоран.

Обвинетиот Зоран Марјановиќ завчера пристигна во Палатата на правдата, каде започна судењето пред Вишиот суд во Белград под обвинение за брутално убиство на неговата сопруга Јелена на 2 април 2016 година во Борча.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Србија остана без генијалецот Михаило Спориќ, поради што Кембрич прогласи три дневна жалост.

Српскиот генијалец Марко(22) почина од оваа врста на РАК: Нема врска со пушење, но оваа болест е најлоша од сите што ги знаеме!

Рак на белите дробови скоро па никогаш не дава никаков знак, но кога ќе се открие во...

Можно е убиецот да го напишал писмото. Од каде да знаеме ние! Како воопшто Н.Н лицето напишало писмо?

ЕКСКЛУЗИВНО: Се огласи Марјановиќ за обвинението дека неговата мајка го нарачала убиството: ЕДВАЈ ЈА ВРАТИВМЕ ВО ЖИВОТ

Зоран Марјановиќ кој е обвинет дека на 2 април 2016 година ја убил сопругата Јелена Марјановиќ,...

Драгоје Милинковиќ од Прибој е убил пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, по нарачка на нејзината свекрва Зорица Марјановиќ.

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА НА ВЕКОТ: Свекрвата на Јелена го нарачала убиството – пејачката ја убил бизнисменот Драгоја Милинковиќ!

Курир.рс ја открива најголемата мистерија во Србија- Убиецот на Јелена Марјановиќ,...

Марјановиќ на рочиштето кое се одржа во септември, негираше дека ја убил својата сопруга, а деталната одбрана ќе ја изнесе во вторник на судењето.

Започнува судењето на Марјановиќ за тешко убиство на сопругата: Му се заканува затворска казна од 40 години!

Во реновираната палата на правдата во Србија, пред Вишиот Суд во Белград, во вторник...