„Катица Јанева, вечерва, забележана е у ,,Палма” со две другарки – плавуша и црна.

Објавил: Перо Милчин | 19 јули, 2019 9:28

СЕ ПОЈАВИ ЈАНЕВА: Катица забележана во слаткарницата “Палма„ со другарки на ТУЛУМБА ИЛИ ШАМПИТА!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци на социјалните мрежи објави дека вчера, обвинителката Катица Јанева е видена во слаткарницата „Палма“ со две другарки.

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци објави статус на нејзиниот фејсбук профил, дека специјалната обвинителка Катица Јанева, вчера била видена во слаткарницата “Палма„ заедно со две другарки.

„Катица Јанева, вечерва, забележана е у ,,Палма” со две другарки – плавуша и црна. Облечена во црно, со наочари на глава. Од неофицијални извори кои оттаму поминувале.

,Боледувала” со тулумба или ,,шампита”, сеедно“, пишува Јоци на социјалната мрежа.

Портпаролката на обвинителството откри само дека Јанева е на боледување од 16ти, денот кога почна случајот „Рекет” од кој е дел шефицата на СЈО. Во исто време, портпаролката на СЈО не открива кој е докторот кој на Јанева и дал боледување.

– Боледувањето на Јанева и е отворено на 16.07.2019 , но поради заштита на приватноста не смееме да откриеме кој доктор е и која е дијагнозата. – велат од СЈО.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Камчева во судницата истакна дека се плашеле од моќта на поранешната шефица на СЈО Катица Јанева. Таа открива дека најпрво за случајот Рекет го информирала поранешниот директор на УБК, Горан Николовски и со него остварила две средби. На негово прашање зошто нема доверба во институциите таа му одговорила дека пред неа Јовановски разговарал на телефон со многу луѓе од власта, политичари, министерот за внатрешни работи, судии и обвинители.

Камчева пред судиите: Боки разговараше со Оливер Спасовски, oбвинитeли, политичари и со луѓе од власта

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева која денеска во својство на сведок...

„Ве толерирам, преќутувам, за да не дојде до сцена, ама вие двајца си правите муабет, наместо испитување“, им вели судијката Васка Николовска Масевска.

КОНФЛИКТ ВО СУДНИЦАТА: Боки до Камчева: Се сеќавате ли дека подготвувавте посебни вечери за мене

Атмосферата за време на судењето за случајот „Рекет“ е се по тензична. Бојан Јовановски...