Локалните медиуми велат дека пациентите направиле тестови за коронавирус, кои сите биле негативни.

Објавил: Рејхан Бајрами | 7 декември, 2020 19:53

Се појави непозната болест во Индија: Повеќе од 140 лица завршија во болница поради гадење и несвестица

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Официјални лица во Индија ја испитуваат причината за неидентификувана болест што предизвика повеќе од 140 лица да бидат хоспитализирани за време на викендот!

Пациентите, од Елуру во Андра Прадеш, имале широк спектар на симптоми од гадење до напади и несвестица, велат лекарите, пренесува Би-Би-Си, наведувајќи дека многу од хоспитализираните се опоравиле и биле брзо ослободени.

Локалните медиуми велат дека пациентите направиле тестови за коронавирус, кои сите биле негативни.

Медицински службеник во Државната болница Елуру за Индијан Експрес изјави:

„Луѓето кои се разболеа, особено децата, одеднаш почнаа да повраќаат. Некои од нив се онесвестија или претрпеа напади.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

На Самитот одржан кон крајот на февруари, европските лидери се согласија да продолжат да работат на создавање пасоши за имунизација во наредните месеци.

Брисел ќе го претстави „Ковид пасошот“ на 17 март

Европската комисија ќе го претстави својот прв проект за создавање пасоши за имунизација...

Исклучоци би биле на религиозни места и од безбедносни или здравствени причини, како што се маски за лице што моментално се носат за заштита од ковид-19, како и за традиционалните карневалски прослави.

Швајцарците на референдум изгласаа забрана за носење бурки

Со тесно мнозинство, 52 проценти „за“, 48 проценти „против“, Швајцарците на референдум...

Според Гласот на Америка, усвојувањето на законот го носи американскиот претседател Џо Бајден на чекор до првиот голем законодавен успех. Мерките сега ќе бидат испратени до Претставничкиот дом за дополнително гласање.

СЕНАТОТ ГО УСВОИ ПАКЕТОТ ЗА ПОМОШ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРОНА: Демократите гласаа ЗА, републиканците ПРОТИВ

Американскиот Сенат усвои пакет финансиски мерки денес во рамките на борбата против...

Ова значи дека повеќе од два милиони луѓе низ Франција ќе мора да останат дома за време на викендот, освен во исклучителни случаи.

БРИТАНСКИОТ КОРОНАВИРУС ОТКРИЕН ВО СЕВЕРНА ФРАНЦИЈА: 2 милиони Французи во карантин за време на викендот

Неколку стотици илјади луѓе на северот на Франција се вратени во карантин поради зголемувањето...