Несреќата се случила во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Објавил: Сара Фемина | 9 ноември, 2019 18:49

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОБУС ВО ГЕРМАНИЈА: 32 лица се мртви има и повредени!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица.

Несреќата се случила рано изутринава на автопат во близина на градот Хамбург. Како што известуваат германските медиуми во автобусот се наоѓале вкупно 48 луѓе, а засега не е позната причината за несреќата.

Неодамна едно лице загина, а повеќе од 60 беа повредени, меѓу кои седуммина потешко, во автобуската несреќа во близина на Лајпциг, на истокот на Германија.

Несреќата се случила на автопатот А9 во близина на Лајпциг од се уште неутврдени причини, изјавил портпаролот на полицијата.
На снимените фотографии се гледаше превртениот автобус кој ја пробил заштитната ограда. Неколку хеликоптери биле испратени за евакуација на повредените.
Автобусот во кој се наоѓале 74 лица возел од Берлин кон Минхен за германската компанија „Фликсбус“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Локалната полиција наведе дека непознати напаѓачи синоќа отвориле оган во пицерија, а според очевидци тие веднаш побегнале со велосипед од местото на инцидентот.

ВООРУЖЕН НАПАД ВО МАЛМЕ: Убиено 15 годишно момче, друго лице се бори за живот!

15-годишно момче е убиено, а уште еден тинејџер е тешко повреден во оружен напад на плоштад...

Ќе го паметиме како некој кој беше омилен во друштвото, ведар и позитивен, спремен да помогне секому и да мотивира, се наведува во соопштението на Математичката гимназија.

СРБИЈА ЖАЛИ: Почина Михајло Спориќ(22) еден од најдобрите млади српски физичари!

Михајло Спориќ, еден од најдобрите млади српски физичари и студент на универзитетот...

Френсис Викторија Гарсија (19)пронајдена е мртва во саботата рано утрото во својот автомобил на покривот од една гаража, пренесува Њујорк пост.

ИМАЛЕ ГРУБ СЕКС ВО АВТОМОБИЛОТ А СЕГА Е ОБВИНЕТ ДЕКА ЈА УБИЛ ДЕВОЈКАТА ВО ТЕКОТ НА СЕКСОТ!

Момче од Њу Џерси е обвинето поради убиство на девојката, која умрела во текот на грубиот...