Нема крај

Објавил: Калина Мартинска | 10 јули, 2024 11:22

Се разгорува конфликтот во СДСМ, Шилегов „удри“ по Зечевиќ

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Конфликтите во СДСМ достигнаа ново ниво по објавата на поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, кој сподели фотографија на која се гледа дека поранешниот генерален секретар на партијата, Миле Зечевиќ „Вардарски“ го отстранил од група на една од апликациите за комуникација.

„Дечкото од Серава, што мисли дека е „булдужер“ од Вардар … Допрва следи „римув“….“, саркастично  искоментира Шилегов.

Коментарите кои следуваат под објавата се претежно во стилот „откако изгубивте власт, се изодовте меѓу себе“.

Денешната конфронтација преку социјалните мрежи е уште еден силен сигнал дека во СДСМ има длабоките поделби и кавги, што не можеше да се сокрие и во време на изборот на нов лидер на партијата пред десетина дена.

Филипче ја презеде функцијата претседател на СДСМ, најави реформи

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.