Нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе децата во Австралија, што особено ја мачи Тања.

Објавил: Катерина Крстиќ | 15 јуни, 2020 16:52

СЕ ФИНАНСИРАВ ИСКЛУЧИВО ЈАС, НЕ ЗАСЛУЖУВАМ ЖИВОТ БЕЗ ДЕЦАТА: Тања Савиќ прв пат јавно проговоре за бракот!

Фото/Текст извор: ©Kurir.rs/K.Đ, Foto: Damir Dervišagić

Тања Савиќ за прв пат се отвори пред јавноста и зборуваше за своето семејство. Таа раскажа детали за приватниот живот. 

Иако многумина велеа дека тие се разведуваат Тања Савиќ тврди дека се заљубени и среќни…

Нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе децата во Австралија, што особено ја мачи Тања.

“Тој ги однесе децата во Австралија. Прво, тоа беше поради коронавирусот, а сега сум загрижена и малку нервозна. Авионите сега не летаат а со тоа ми е скратено и правото да си ги гушнам децата. Ќе бидам трпелива, се надевам ќе ги видам што е можно поскоро.Короната се враќа полека и јас сега живеам со лажна надеж за нас. Имавме многу кризи, најмногу заради Австралија “, рече Савиќ.

Тогаш Тања преку смеа призна што ја поврзува со сопругот.

„Можете да замислите која е причината, но секако тоа не е најважното“, рече пејачката а се претпоставува дека тоа се однесува на интимните односи.

„Ние се сакаме еден со друг, но не склучивме договор каде ќе живееме. Беше многу тешко да се разделиме.Јас ја сакам работата, но не е се во тоа. Ако сум среќна  таму, ќе живеам таму, но едно нешто што не ми се допаѓа таму, а тоа е што има многу луѓе кои осудуваат. Да ми беше убаво, сигурно не би се вратила во Србија. Многу работи ми пречат.Некако изградив кариера овде и ќе биде тажно да го фрлам ова во вода на 35 години, не сум себична, сакам да уживам во животот и да бидам со своите деца овде. Финансирав сè, плаќав училиште, кирија, исклучиво јас. Овие се интимни работи за мојот живот, јас сум само на себе, не мислам дека заслужувам да живеам без деца.
Мојот сопруг вели дека образованието е подобро таму “, изјави Савиќ за„ Ексклузивно “, па затоа ја кажа вистината за нејзиниот брак:

“Што се однесува до Душан и мене, тој треба да реши некои работи. Можеби тој ја пропушти кариерата, остави сè за мојот успех. Сите големи sвезди живеат тука и не пропуштаат ништо, но јас не сакам да ги изложувам децата во јавност и ја чувам нивната приватност, вели Савиќ “.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тој пред десет години се раздели од Адријана Алачки со која има две деца. Последниве шест години е во врска со новинарката Маријна Дојчиновска, познато лице од ТВ екраните.

Љубовта на Алачки: Марина за првпат проговори околу нивната врска

Горан Алачки е познат како музичар кој македонската музика ја промовира насекаде низ...

Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија...