Оваа запоставена страна од кејот на Вардар, наскоро ќе стане нов добро уреден јавен простор.

Објавил: Стојче Бушин | 25 јуни, 2020 7:29

СЕ ЧИСТИ И УРЕДУВА СЕВЕРНАТА СТРАНА ОД КЕЈОТ НА ВАРДАР

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Екипи на градските јавни претпријатија континуирано работат на терен на чистење и уредување на северната страна од кејот на Вардар, на потегот од реката Лепенец до Аеродром.

Оваа акција која започна изминатата недела, Град Скопје ја реализира во соработка со УНДП, кои помагаат со поставување урбана опрема – корпи за џебен отпад кои недостасуваат од оваа страна на реката.

Оваа запоставена страна од кејот на Вардар, наскоро ќе стане нов добро уреден јавен простор, стои во соопштението на град Скопје.

Оваа запоставена страна од кејот на Вардар, наскоро ќе стане нов добро уреден јавен простор, стои во соопштението на град Скопје.

Екипи на Инспекторат на Град Скопје исто така навремено спречија непрописно одлагање на кабаст отпад и создавање дива депонија во близина на комплексот на Природно математички факултет во Гази Баба.

Сторителот е најден преку сигурносни камери на комплексот и ќе биде соодветно казнет, соопшуваат од град Скопје!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Тој што ќе донесе одлука децата да се вратат во училишните клупи треба да биде сигурен дека нашите образовни институции имаат капацитети и ресурси

Героски: Не експериментирајте со здравјето на нашите деца, нема да ви биде простено!

Сигурен сум дека нема родител на дете на училишна возраст којшто не сака неговото најмило...

Организатор на маратонот е пливачки Клуб ВАРДАР 2018, а воедно ова е првиот Крушевски Маратон “Тоше Проески” и натпревар организиран во Крушево.

Во недела во Крушево ќе се одржи првиот пливачки маратон „Тоше Проески“

На 9-ти август во 11 часот на Крушевско Езеро за прв пат ќе се одржи маратон во пливање....

ОНА командантот имаше приложено психијатриска потврда до надлежните од инвалидската служба во Луцерн, која потврдуваше работна неспособност, поради боледување од параноидна шизофренија. Истата е потврдена и од Швајцарскиот суд.

Ахмети во Швајцарија примал инвалидска пензија за параноидна шизофренија?

Имено се до моментот кога отпатува на македонскиот фронт 2000-та година, иако се смета...