Четиринаесетгодишно девојче во полициската станица во Струмица пријавило дека било силувано од 17-годишен малолетник.

Објавил: Валерија Петрова | 9 октомври, 2019 17:29

Силување во Чаир

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Ноќеска во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена обљуба од страна на нејзиното момче, исто така малолетник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пред неколку месеци и во Струмица имаше регистрано едно силување.

Четиринаесетгодишно девојче во полициската станица во Струмица пријавило дека било силувано од 17-годишен малолетник.

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен во полиција на 22 овој месец.

По пријавата, СВР-Струмица во координација со Основното јавно обвинителство-Струмица преземаат мерки за расчистување на случајот

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Семејството немало доволно финансии за да може да обезбеди итна операција на срцето која била неопходна, па Бидејќи времето истекувало многу брзо,  самиот татко решил да го подари своето срце на неговиот сакан син.

ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО: Последните зборови на татко кој срцето го подари на својот син

Колку е голема љубовта на родителите за своите деца доказ е овој татко кој решил да...

Претходно дел од сопствениците на угостителските објекти во овој дел на градот самостојно ги отстранија платформтите од езерото.

После Куба Либре дојде ред на Ликвид: Се руши платформата пред „Ликвид“ во Охрид!

Вчера со отстранување на платформата пред кафе барот „Ликвид“ во стариот дел на градот...