Бранко Црвенковски доби највеќе пофалби од професорката Гордана Силјановска Давкова.

Објавил: Сара Фемина | 15 април, 2019 14:04

Силјановска: “Црвенковски е ПОЛИТИЧКИ МАНГУП, НЕВЕРОЈАТНО ИНТЕЛИГЕНТЕН И БРИЛИЈАНТЕН ЧОВЕК„

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Во вчерашната епизода „Еден на еден„ со Жарко Димитриевски, гости беа претседателските кандидати Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова.

Во забавната емисија „Еден на еден„ со Жарко Димитриевски, претседателските кандидати ја покажаа својата забавна и интересна страна. Професорката Силјановска ги покажа и своите танцувачки способности и заедно со Жаре играа „рокенрол„ за време на гостувањето во емисијата.

Силјановска беше позитивно расположена и во една од своите изјави рече: “Благодарение на Јога со Гога секој ќе има добра нога”, велејќи дека обожува многу музика, а зборуваше за нејзиното семејството и нејзината кариера како политичар и професор.

Во едно од прашањата што мисли за поранешните претседатели таа одговори поединечно за секого. За Киро Глигоров рече дека бил харизматичен државник, дека нарекувале искусен лисец политички. За Борис Трајкоски претседателот кој несреќно настрада во авионска несреќа рече дека бил многу смирен, посветен и смирен човек.

Во забавната емисија „Еден на еден„ со Жарко Димитриевски, претседателските кандидати ја покажаа својата забавна и интересна страна.

Додека пак Бранко Црвенковски доби највеќе пофалби од професорката.

Таа за него рече дека биле од иста гимназија, бил првенец на Ѓорѓи Димитров, брилијантен студент и ученик, неверојатно интелигентен, брз во мислата и со еден збор го опиша како „ПОЛИТИЧКИ МАНГУП„

Додека пак претседателскиот кандидат Пендаровски, рече дека откако се кандидирал за претседател жените повеќе го обожавале.

Пендаровски го доби истото прашање како ќе ги опише поранешните претседатели на Република Македонија. Тој одговори за Глигоров дека бил многу мудар човек, за Трајковски дека бил човечен и со еден збор човечност.

А за актуелниот претседател Ѓорге Иванов рече дека не знае кој збор да го употреби за него и се насмеа на прашањето. Емисијата помина во опуштена атмосфера, а во продолжение можете да погледнете што изјавуваа претседателските кандидати.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата...

Дијана Ѓоковиќ, во интервјуто раскажува за тешкиот пат кој го поминале за Ѓоковиќ да биде ова што е денес. Како мајка, секогаш била посветена на семејството, па во интервјуто потенцираше дека целиот живот буквално го посветила на децата.

Искрена исповед на мајката на Ѓоковиќ: Работев по 16 часа, правев палачинки и работев на шанк за тој да успее во кариерата

Мајката на светскиот шампион во тенис Новак Ѓоковиќ, во интервју за хрватскиот весник...