Времето во Македонија

Објавил: admin@magazin | 26 јуни, 2023 6:11

Синоптичарите објавија долгорочна прогноза: Познато е кога да очекуваме стабилизација и сонце

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Времето во Македонија!

Потоа во следните денови ќе преовладува претежно стабилно време, а само наместа ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.

Прогноза за 27.06.2023
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 26°C до 33°C

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. UV=8

Прогноза за 28.06.2023
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 27°C до 35°C

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од западен правец. UV=8

Прогноза за 29.06.2023
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 25°C до 33°C

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне претежно во западните планински региони ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи. UV=7

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Главната причина за кавгата меѓу актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговиот претходник Никола Груевски е во личните суети, а не во политичките разлики поврзани со уставните измени, смета првиот лидер на партијата и експремиер Љубчо Георгиевски.

Георгиевски: Груевски претходно ги сруши измените на КЗ што сега му се потребни и за кои плаче

Прашан во интервју за емисијата „Трилинг“ дали владејачката гарнитура е подготвена...