Власта Ружиновска е поранешна репрезентативка на македонската одбојкарска репрезентација, а настапуваше и во селекцијата во одбојка на плажа.

Објавил: Сара Фемина | 22 септември, 2019 19:30

СИНОТ НА ЃОРГЕ ИВАНОВ ЗАЉУБЕН ДО УШИ: Ова е неговата девојка, која по професија е одбојкарка(фото)

Фото/Текст извор: ©скопје 1

Синот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, Иван е во врска со спортистка. Поточно, во прашање е поранешната одбојкарка Власта Ружиновска со кој веќе подолго време е заедно – објави Слободен печат.

Инаку, пред неколку дена во еден познат скопски ресторан Иван го прославил својот роденден со неговите најблиски пријатели, а помеѓу гостите била и неговата девојка.
Власта Ружиновска е поранешна репрезентативка на македонската одбојкарска репрезентација, а настапуваше и во селекцијата во одбојка на плажа.

Власта Ружиновска е поранешна репрезентативка на македонската одбојкарска репрезентација, а настапуваше и во селекцијата во одбојка на плажа.

Инаку Иван Иванов, до пред една година беше препознатлив како младо момче со бујна коса и лежерен стил, па ги изненади сите кога се појави во сосема ново светло. Со кратко потстрижена и уредно зачешлана коса, во елегантен костум и вратоврска, младото „бушаво“ момче се претвори во згоден млад маж по кого се свртуваа присутните девојки.

Тој е нивни син единец, има 27 години, а студираше на Правниот факултет на државниот универзитет, отсек политички науки.

Лани пак, одредени медиуми открија дека претседателот присуствувал на родителска средба на универзитетот во Турција, каде Иван студирал. Околу тоа што и каде поточно во Турција студира младиот Иванов, од кабинетот на претседателот тогаш не открија повеќе информации.

Инаку, Иван е познат како голем љубител на добрата рок музика. Освен што свири гитара,тој пред неколку години се појави и во улогата на диџеј, заедно со Васко Тодоров (Тошо Малерот од К15) во Галерија 8, каде имаше неколкучасовен сет со најголемите рок хитови.

Љубовта кон музиката во неговото семејство била секогаш присутна и можеби пресудна и тој да стане голем љубител на истата.

Исто така, во изминатите години тој беше редовен на сите поголеми рок концерти и значајни музички настани во земјава и често се фотографираше со големите музички ѕвезди кои имаа настапи.

Љубовта кон музиката во неговото семејство била секогаш присутна и можеби пресудна и тој да стане голем љубител на истата.

Познато е дека неговиот татко, претседателот Иванов, во младоста ги поправал инструментите на групата Апсаздан, а со групата дури и запеал во селото Пирава, на нивниот прв концерт. Потоа бил само логичка поддршка на групата.

И неговата мајка, Маја, во неколку наврати има изјавено дека дома често знае да засвири на хармоника или пијано.
И покрај тоа што на некој начин живее под лупата на јавноста уште од рана младост, односно од 2009 година, кога неговиот татко стапи на функција, сепак младиот Иванов успешно успева да го заштити својот приватен живот од медиумите.

Нема информации дали се уште студира, работи, каков автомобил вози, каде оди на летување или зимување, и дали планира по стапките на неговиот татко, еден ден да заплови во политичките води.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Веќе седум години среќно оженет со д-р Билјана Пецакова, која е исто стоматолог , специјалист орален хирург. Имаат едно малолетно дете, а на пат е и второто.

Запознајте го новиот градоначалник на Охрид: Пецаков е оженет со Билјана а најмногу се радува со синчето

Триесетипетгодишниот Кирил Пецаков е роден во Охрид, дипломиран стоматолог,  денес...

Крајот на разговорот бил резервиран за музиката. Малкумина знаат дека Иван е голем љубител на музиката и има свој бенд.

ФОТО: Се вери синот на Ѓорге Иванов, ја скрати и косата- тешко дека ќе го препознаете

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов пред неколку дена ја промовираше...

Арсовска е македонски претставник во Меѓународната стопанска комора (МКС) и избрана членка на Генералниот совет во Светската федерација на комори.

Која е Данела Арсовска жената која ќе го води Скопје – мојата среќа е мојот син!

Која е Данела Арсовска приватно?  Мајка, сопруга, ќерка, сестра. Моите пријатели...

Градоначалникот Шилегов заедно Мила Царовска, Аријанит Хоџа и Елизабета Ангелеска, денеска присуствуваше на отворањето за посетители на мини зоолошката градина – ЗОО Парк и систем за аквапоник во дворот на средното земјоделско-ветеринарно училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје.

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ! Градоначалникот Шилегов...