Иако многумина го критикуваа албанскиот премиер сепак градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески по примерот на Рама, на официјален настан се појави во црни панталони, црно сако и патики „Адидас“ што укажува на тоа дека му се допаднал стајлингот на албанскиот премиер.

Објавил: Катерина Крстиќ | 12 ноември, 2019 19:51

Сите го критикуваа но нему му се допадна- Градоначалникот на Охрид со стајлинг како Еди Рама

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото Охрид 24

Откако албанскиот премиер Еди Рама повторно предизвика смеење со својот стајлинг и ги запали социјалните мрежи каде корисниците го коментираат неговиот специфичен вкус кога станува збор за модата, изгледа сепак градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески смета дека тоа е сосема шик.

Градоначалникот на Охрид по примерот на Еди Рама (фото охрид 24)

Иако многумина го критикуваа албанскиот премиер сепак градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески по примерот на Рама, на официјален настан се појави во црни панталони, црно сако и патики „Адидас“ што укажува на тоа дека му се допаднал стајлингот на албанскиот премиер.

Рама веќе е познат по својот необичен стајлинг но ова е доказ дека тој е голем љубител на спортската елеганција. 

Рама веќе е познат по својот необичен стајлинг но ова е доказ дека тој е голем љубител на спортската елеганција. 

Албанскиот премиер повторно со необичен стајлинг

Имено албанскиот премиер на вчерашниот состанок во Охрид на кој присуствуваа претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерот на Македонија Зоран Заев се појави во црно класично одело, црвена вратоврска, но она што им го привлече вниманието на многумина, беа црните патики од брендот Адидас, и секако во истиот момент стана вистински хит на социјалните мрежи.

Ова не е прв пат Еди Рама да се појави со ваков необичен стајлинг. Тој на многу важни настани тој се појавувал облечен во патики, панталони кои наликуваат на тренирки со бренд Адидас, но знае да изненади и необични дезени на вратоврски.

Повеќе пати на значајни настани беше во центар на вниманието поради комбинацијата со одело и бели патики.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Асли Енвер е една од омилените актерки во Турција, а нејзиниот лик на Суреја во серијата „Истанбулска невеста“ е една од нејзините најголеми улоги во кариерата. Таа има 35 години и веќе е меѓу најпопуларните турски актерки на сите времиња.

ИСТАНБУЛСКАТА НЕВЕСТА УШТЕ ПОВЕЌЕ ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ: Животот на актерката не и е како на ФИЛМ – страшен и борбен!

Турската серија Истанбулската невеста која се емитува на ТВ Сител стана мега хит во...

Според народното верување по денепниот датум денот се зголемува.  Тој е син на Јонин и брат на Свети Петар. Роден е во Витсаида на брегот на Генизаретското Езеро и по занимање бил рибар. Се смета дека пред да стане апостол, Андреј бил ученик на Јован Крстител.

Денеска е Свети Андреј- жените да не ги прават овие работи

Православните верници денеска го одбележуваат празникот на првиот Господов апостол...

Белиот капут за кој веќе пишуваа порталите не е нешто за кое се паѓа во несвест. Тоа дека е на модната куќа „Сен Лоран“ и дека чини 3.500 евра треба да ве чуди? Сензација не е, има капути и по 20.000 евра. Камчева дури одбрала поевтина варијанта, не дека не можела поскапата.

Цела Македонија зборува за ИЗГЛЕДОТ на Ана Камчева – таа на судење дојде со чанта од 8 илјади долари, а капутот…

На рочиштето за Рекет каде сведок беше Ана Камчева, таа во Кривичниот суд го привлече...