На мажите во брак им недостасува малку фантазија. Во новата врска мажите покажуваат романтика, така што ќе ви предложи да ја носите неговата кошула.

Објавил: admin@magazin | 18 јули, 2019 19:58

Ситници кои мажите ги обожаваат за време на секс(Секс наутро, орален секс, заведувајте, диви љубовници)

Фото/Текст извор: ©убавина и здравје

Како што сакаат и жените, така и мажите имаат свој список на омилени активности за време на сексот, кои максимално ги возбудува.

Неколку мажи ни открија што најмногу ги привлекува во кревет и кои потези на партнерките им се секогаш добредојдени.

Мажите сакаат: Орален секс

Оралниот секс секогаш е добредојден. Слободните мажи велат дека се подготвени да возвратат со иста мерка, а дамите кои ова задоволство му го скратуваат на партнерот, всушност го лишуваат од најголемата тајна желба кога е сексот во прашање. Оженетите мажи имаат поплаки дека сопругите само „ќе ја сработат“ работата, но би сакале тоа да го прават поретко, но пострасно како на почетокот на врската.

Бакнежот секогаш ќе биде една од најинтимните работи меѓу двајца луѓе. Не ја скокајте предиграта, напротив, продолжете ја со многу бакнежи што не мора да завршат само на усните.

Мажите сакаат: Секси облека

На мажите во брак им недостасува малку фантазија. Во новата врска мажите покажуваат романтика, така што ќе ви предложи да ја носите неговата кошула. Но, како што веќе се случува во бракот, жените често пати секси облеката ја заменуваат со покомотна облека. За да го „имате во раце“ памучната долна облека и пижами заменете ги со секси чипкана долна облека.

Мажите сакаат разновидност

Повторувањето можеби е мајка на знаењето, но воопшто не е возбудливо или привлечно. Ако тој има омилена поза, тоа не значи дека секогаш треба ја избирате неа кога сакате да го зашеметите. Внесете разновидност во стилот, времето и местото. Имате секс само навечер? Време е да ја откриете убавината на утринскиот секс. Стандардно трчате во спалната за таму да си покажете колку се сакате? Можеби е време да останете во кујната и не мора да завршите со оброкот за да се фрлите во страсна прегратка.

Мажите сакаат да гледаат

Се разбира дека мажите обожаваат да гледаат.Токму поради тоа се обожаватели на порно филмовите. Наједноставен начин да му го доставите ова задоволство на вашиот партнер е да имате секс пред огледало. Бидете сигурни дека ќе биде повеќе од возбуден додека ве гледа како уживате. Ако сте похрабри и послободни пред него, изненадете го со тоа што ќе се допирате самите.

Мажите сакаат да бидат изненадувани

Не треба да чекате да дојде неговиот роденден или пак Св. Валентин за да му приредите секси настап со еротски танц. Изберете си најобичен ден и подгответе му неочекувано жешко изненадување. Ако сте во долга врска, добро знаете колку може да биде возбудлива спонтаноста.

Мажите сакаат секс наутро

Разбудете го со страсни бакнежи, расположени за водење љубов. Истражувањата покажуваат дека најголем процент од мажите на прво место би сакале да бидат изненадени со секс уште додека не се расонети, на второ место додека се тушираат, а на трето место – на прагот на домот кога се враќаат од некаде.
Мажите сакаат понекогаш вие да ја преземете контролата. Скоро секогаш мажите сакаат да покажат доминантност во спалната, но понекогаш сакаат само мрзеливо да лежат и да уживаат во она што го гледаат и она што го чувствуваат. Подарете му нежни бакнежи по целото тело, фелацио и „јавачка“ поза (во која вие сте одгоре).

Оргазам, исто така познат како и сексуален климакс, претставува задоволувачки физички, психолошки или емоционален одговор, на продолжена сексуална стимулација. Често е придружена од значителна психолошка реакција, како ејакулација, руменеење или грчење и може да биде придружено со постшокови. Речниците сѐ уште го даваат филијалното значење, “сличен начин на интензитет од емоционална возбуда”, но од 2005 оваа употреба е нејасна. Тој може да биде збунувачки за модерните читатели, кога тие ќе наидат на овој термин во постарата литература.

Мажите сакаат „диви љубовници“

Многу жени се плашат да бидат малку подиви под чаршафите, за да не го нарушат својот имиџ. Но, ако добро се познавате со партнерот, воздржувањето во сексот не само што нема да ви помогне, туку може и да ви наштети. Бидете поавантуристички настроени. Покажете му колку уживате во сексот со него, иницирајте почесто секс, бидете гласни, правете потези кои ќе го изненадат и зашеметат.

Подготвени ли сте да ги исполните неговите желби?
Сексот почнува во главата

Ако премногу размислувате за сѐ друго освен за уживањето во сексот, секако дека нема да стигнете до уживањето. Заборавете на тоа како изгледате, не сме сите супермодели и имањето „совршено“ тело не гарантира супер секс. Заборавете на проблемите, сметките, работата, комшиите, родителите, децата… Препуштете се на уживање и фокусирајте се на задоволување.

Комуникацијата е најважна

Како и за сѐ друго во врската, комуникацијата е многу важна во сексот. Не очекувајте дека секоја секс ситуација ќе биде иста, не ни треба да биде! Кажете му на партнерот како се чувствувате, што сакате, што ви треба, што посакувате. Никој не знае да чита мисли, затоа бидете искрени за тоа што ви се допаѓа, а што не. Тоа кажете го отворено и внимателно, без да ги повредите чувствата на партнерот.

Не заборавајте на бакнувањето

Бакнежот секогаш ќе биде една од најинтимните работи меѓу двајца луѓе. Не ја скокајте предиграта, напротив, продолжете ја со многу бакнежи што не мора да завршат само на усните.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Колку повеќе сте возбудени, толку полесно ќе уживате во сексот. Затоа дајте си време и потполно посветете и се на предиграта додека не бидете доволно влажни и возбудени.

Уживање во сексот со голем полов орган !

Ако сакаме да бидеме искрени, секоја жена би била пресреќна со партнер чија машкост...

Станува збор за смирувачката „баласана поза“ идеална за оние кои сакаат да ја ослободат својата внатрешна сексуалност, без разлика дали практикуваат јога.

СЕКС-ПОЗА за силен оргазам на жените (ФОТО)

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок....

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе ви ги интензивираат возбудата и желбата за уште поголема интимност:

КАКО ДО ПОЖЕЖОК СЕКС: ДОЗНАЈТЕ ЈА ТАЈНАТА ЗА СТРАСНИ СЕКСУАЛНИ ОДНОСИ!

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе...

Не е препорачливо да имате див секс, особено не кога жената ќе влезе во третото тримесечје од бременоста, но сепак, повеќето работи поврзани со сексот се изводливи.

Секс пози во текот на бременоста!

Замислете си дека не сте имале секс девет месеци. Но, зошто воопшто би помислувале на...