-Направив пауза од четири години и многу работи на естрадата се променија. Не сум ја заборавила публиката, имаше неколку песни, но не сум била толку активна, изјавила пејачката во едно интервју за српските медиуми.

Објавил: Весна Петровска | 18 јуни, 2019 21:35

СКАНДАЛИТЕ ЈА УНИШТИЈА: Октриени тајни од домот на Тања Савиќ – само еден човек ја посетува пејачкат

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Познатата фолк пејачка во Србија, Тања Савиќ позната беше во јавносат и по врската со својот колега Дарко Филиповиќ. Тие двајца се разделија поради големата љубомора.

 

Тања Савиќ со сопругот и децата живее во Австралија, па музичката кариера ја стави на пауза и се посвети на семејството.

-Направив пауза од четири години и многу работи на естрадата се променија. Не сум ја заборавила публиката, имаше неколку песни, но не сум била толку активна, изјавила пејачката во едно интервју за српските медиуми.

– Веќе не е исто како некогаш, музиката у луѓето се промениле. Мене сега лесно ми е дека сум самостална. Со колегите и не се дружам, немаме време, се сепромени.Брзо се живее и секој си замина на своја страна, а некои како мене основаа семејство. Кога некој ќе ме побара јас не можам поради децата или се гледаме по ресторани, додала Тања.

Но Тања Савиќ има уште една страна која јавноста не ја знае, па нејзината дадилка открива зошто по долги години не работи повеќе за познатата пејачка.

Тања Савиќ некогашната ѕвезда живее подалеку од очите на јавноста – по скандалите води нормален живот заедно со нејзиното семејство

-Таа редовно ми плаќаше, но мислам дека заслужувам повеќе бидејќи плаќав за превоз, а се’ е поскапе, и јас школувам деца, а времињата се тешки, меѓутоа, Тања не сакаше да ми излезе во пртесрет, вели дадилката, која признава дека сепак ништо лошо не може да каже за пејачката.

 -Многу е фина и добра, но се повлече. Се држи во сопругот и децата, убаво се согласуваат, го живеат животот и избегнуваат луѓе бидејќи многу пати се изгореа. Само нејзината сестра доаѓаше во посета.

-Ја разбирам, многу плаќа за тие англиски училишта за децата, но сепак знам дека можеше да ми даде покачување. Јас само затоа заминав од кај неа, најдов поплатена работа, но да не ме сфатите погрешно, не ја критикувам, само дадов отказ бидејќи најдов друга работа, завршува дадилката.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија...