Тој според партиски извори важи за близок на раководството на партијата која не или не знае дека тој е осуден за дрога или свесно поставува вакви директори во институции каде се образуваат деца.

Објавил: Рејхан Бајрами | 26 август, 2019 11:15

СКАНДАЛОЗНО: Поранешен осуденик за дрога поставен за директор на Дебарската гимназија!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Демократската Унија за интеграција која бара “ветинг” односно проверка на досиејата како предуслов за именување државните функционери сама го крши правилото јавни функции да можат да вршат само луѓе без полициски или затворски досиеја, пишува Експрес.

Според медиуми на албански јазик ваков е примерот со поранешниот затвореник и осуденик за трговија со дрога, Рамадан Имери кој е назначен за директор на Дебарската гимназија.

Имери бил осуден и лежел затвор за продавање дрога а сега е прв човек на образовна институција во која учат стотици деца, јавува порталот на албански јазик https://www.informohu24.com/skandaloze-nje-ish-i-burgosur-per-lende-narkotike-kuader-i-bdi-se-eshte-drejtor-i-gjimnazit-ne-diber

Според порталот aktuale.mk Имери лани во ноември бил назначен и за шеф на штабот на ДУИ на референдумот за промена на името.

Тој според партиски извори важи за близок на раководството на партијата која не или не знае дека тој е осуден за дрога или свесно поставува вакви директори во институции каде се образуваат деца.

Магазин се оградува од содржината на објавениот материјал. Како портал го пренесуваме материјалот за информирање претходно објавен јавен интерес.

*Напомена: Магазин не одговара во однос на вистинитоста на материјалот, нема информација за времето кога тој е снимен, ниту содржината.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Како што дополни, јасно се гледа контурата на главата на октоподот за што тој нема дилема кој. Видовме, рече Мицкоски, дека дури и оние лица кои располагале со ПИ мерките кога виделе каде се упатува Јанева престанале да снимаат.

Мицкоски: Заев и Јанева другарувале во минатото, ситуацијава со “Рекет” е резултат на нивното другарство

Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ, денеска...

Да стоиме заедно со нашиот Претседател Христијан Мицкоски, заеднички да го трасираме патот за Обнова, а бидете сигурни во силата, затоа што Македонија ни го чува грбот, вели Мизрахи.

РАШЕЛА: Да го поддржиме Мицкоски, бидете сигурни во силата, Македонија ни го чува грбот

Ако се потсетиме само две поколенија наназад ќе се увериме дека сите сме или роднини...

Не само ние како СДСМ, туку и граѓаните сакаат правда. Но, тоа што немаме правда не е по наша вина. Интегритетот на судиите е во прашање и затоа постои големо незадоволство.

ЗЕКИРИ: Телевизијата на Бојан Јовановски имаше симпатии кон политиките на СДСМ

Ние оставаме простор за сите партии, но две имаат пројавено интерес, не е тајна дека...