Уште на почетокот, житиро даде коментар дека натпреварувачот фалшира. Сепак Селимовиќ успеа да го воодушеви жирито со втората песна, па гласовите почнаа да се редат. На крајот од настапот успеа да ги освои сите шест гласови од жири комисијата.

Објавил: Катерина Крстиќ | 19 февруари, 2020 19:32

СКАНДАЛ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Менторите ги уценувале натпреварувачите!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Селим Селимовиќ (26) е натпреварувач од Ниш а негов ментор е Вики Миљковиќ, а тие решија да се претстави со песните „Амалипе“ од Звонко Демировиќ и да отпее уште еден бугарски хит.

Уште на почетокот, жирито даде коментар дека натпреварувачот фалшира. Сепак Селимовиќ успеа да го воодушеви жирито со втората песна, па гласовите почнаа да се редат. На крајот од настапот успеа да ги освои сите шест гласови од жири комисијата.

Уште на почетокот, жирито даде коментар дека натпреварувачот фалшира. Сепак Селимовиќ успеа да го воодушеви жирито со втората песна, па гласовите почнаа да се редат. На крајот од настапот успеа да ги освои сите шест гласови од жири комисијата.

Саша Поповиќ искоментира дека позади сцената се наоѓаат браќата Далтони, бидејќи Селим беше придружуван од неговиот брат и уште еден пријател.

– Ти за секунда не отпадна. Кажи ми како успеа толку да фалшираш во првата песна. Со втората песна покажа колку си автентичен, тоновите ти беа стабилни, како оваа песна да си ја пеел отсекогаш. Се гледа дека од тебе ќе биде добар пејач. Ако повторно фалшираш ќе бидеш отфрлен, рекла Марија Шерифовиќ.

– Oваа вторава, те сака како Тито, рече Џорџе Давид.– Не го менувај стилот- искоментира Снежана Ѓуришиќ.

– Имавме голема мака, сакаше да го пее Пејовиќ, имаше секакви желби. Едвај го убедив да ја пее оваа песна, буквално го уценував и за среќа ме послуша, рече Вики.

Не е Вики ментор како Босанец да пееш што сакаш, нема трте-мрте, само трте! Се пошегува Поповиќ.

 

 

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Малку е познато на јавноста дека еден од српските најистакнати епидемиолози има некои други посебни таленти, имено д-р Кон не е само успешен епидемиолог, туку и одличен пејач.

Вака пее и свири познатиот српски епидемиолог КОН: Освен медицината ова е неговиот друг талент (видео)

Српскиот епидемиолог Предраг Кон секојдневно ја информира јавноста за состојбата...