Сме виделе жадиња на момачки вечери, на некои други свечености, ама на промена на име на држава, кога народ се чуствува изневерен, тоа ни на душман во сон нема да му падне

Објавил: Едмонд Бекири | 14 јануари, 2019 1:25

СКАНДАЛ : Градоначалник слави промена на име со полугола танчерка!

Фото/Текст извор: ©facebook / magazin

На социјалната мрежа Фејсбук осамна едно видео на кое се гледа како градоначалникот на „Ѓорче Петров„ Александар Наумоски пее песни за да на самиот крај од вечерта на „на гради„ му заигра една полугола згодна танчерка

*Веродостојноста на видеото не можеме да ја потврдиме во однос на временскиот период, но во секој случај , кога еден градоначалник ќе се појави на една вaква журка, а посебно сега кога најголемиот дел од македонскиот народ тагува поради неправдата која му се нанесува со промената на името.

Новинарскиот кодекс вели, прво што треба да направи е да провери дали личноста за која што пишува е таа, треба да се увери дека тоа се случило, и ако не е сигурен за временскиот настан да нагласи, сето тоа и го направивме, но кога еден татко на една Општина, еден градоначалник оди на забава од ваков карактер мора да води грижа на чиновничкиот кодекс, да покаже етика и респект спрема оние кои го бирале, спрема оние кои од него очекуваат да биде пример и водач, да претпознатлив бренд на општината.

Фејсбук корисникот потпишан како „Ѓорче Петров„ со „шамар„ кон градоначалникот:

Има само еден збор кој може да го опише односот на градоначалникот на Ѓорче. Мизерија!
Овој човек не само што нема осет, туку е и непоправлив алкохоличар. Европски манири од Свирипичино. Комплетна неизживеаност и промашена индивидуа. Сме виделе жадиња на момачки вечери, на некои други свечености, ама на промена на име на држава, кога народ се чуствува изневерен, па тоа ни на душман во сон нема да му падне да покаже такваа арогантност.
Овој треба да дојде на врата да бара гласови.
Овој не заслужува ни дома неговите да му да дадат глас. Сериoзни времиња, функции и предизвици, бараат сериозни личности. Време е да се побараш помош во установа која лечи пороци и зависности.
Дно Ѓорче..ДНО!!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ноќен Клуб

- Тешко е да се опорави од зависноста од дрога. Сепак, можно е! Сепак, не користев хероин и немав такво влошување на организмот, мозокот. Но, како човек во сериозни години, кој има деца, сфатив дека тоа е болест и дека мора да се извлечам - изјави Лукас пред медиумите пред неколку години.

ДРОГА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА: Познатите со години во пеколот на наркотици- МАРИХУАНА, ХЕРОИН, КОКАИН, еве кој беше во канџите на опијатите!

Стефан Ѓуриќ Раста е само еден во низата јавни личности кои користеле дрога и тој не...

Поводот за ова вечерно журкање на Боркица е роденденот на еден скопски локал, кој се наоѓа во близина на станот каде таа живееше со експремиерот, а сегашен бегалец, Никола Груевски.

РАСПОЛОЖЕНА И СРЕЌНА СО ПРИЈАТЕЛИ: Боркица Груевска лумпува на забава во скопски локал(ФОТО)

Боркица Груевска, сопруга на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски пред неколку...

Митар Мириќ е познат српски фолк-пејач, кој е популарен ширум просторите на бивша Југославија

Омилената од Стефчо Јакимовски “Не може нам нико ништа“ за кафанска тепачка во Бјеловар

Настанот се случил минатиот викенд, во хрватскиот град Бјеловар, во ноќниот клуб “Тилт“....