Заедно создаваме емпатија кон животните и ги учиме дечињата да им пружат многу љубов, информираат во соопштението!

Објавил: Стојче Бушин | 27 јуни, 2020 12:48

СКОПСКАТА BABY ZOO Е ОТВОРЕНА ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Baby ZOO ќе биде омилено катче на најмалите – затоа што е место каде што можат да погалат и да нахранат животинче, а со тоа да научат и за негата на овие прекрасни суштества.

Заедно создаваме емпатија кон животните и ги учиме дечињата да им пружат многу љубов, информираат во соопштението!

Baby Zoo ce наоѓа во ЗОО Скопје и е отворена од 10:00-18:00.

Новото катче во Зоолошка беше отворено минатото лето, на одбележувањето на 93 роденден на градината.

Во скопската Зоолошка градина беше отворен дел за младенчиња и питоми животни. Посетителите можат да галат и да се запознаат со штотуку родени срни, зајаци, морски прасиња, белоносести мечиња и разни видови птици.

Овој дел од градината беше посебно ограден и влезот чини 20 денари.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Роден е во Сплит, а по потекло е од Вела Лука на островот Корчула. Во Сплит посетува музичко училиште. Најпрво учи клавир, а потоа кларинет и гитара. Прва средба со музиката му била на петгодишна возраст кога од татко му Марко добива поклон усна хармоника со која ги забавувал децата од неговата улица и патниците од бродовите на линијата Сплит - Вела Лука.

ДВЕ ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ОЛИВЕР ДРАГОЈЕВИЌ: Златниот глас на Балканот, вљубеникот во морето и музиката!

Денеска навршуваат две години од смртта на Оливер Драгојевиќ (Сплит, 7 декември 1947 – Сплит, 29...