Груевски беше во брак со Арбутина додека беше министер за финансии.

Објавил: Сара Фемина | 22 ноември, 2020 0:10

Скромна и вљубеник во модата: Приказната за првата сопруга на Груевски(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©женски магазин

Пред да се ожени со сегашната сопруга Боркица, поранешниот премиер Никола Груевски беше во брак со докторката Сузана Арбутина.

Груевски беше во брак со Арбутина додека беше министер за финансии.

Јавноста многу малку знае за неа, освен дека е успешна докторка на Клиниката за пулмологија во Скопје. 

Пред да се ожени со сегашната сопруга Боркица, поранешниот премиер Никола Груевски беше во брак со докторката Сузана Арбутина.

Во 2014 година, и Арбутина беше меѓу 110-те професори и асистенти, потписници на јавното протестно писмо до тогашниот премиер. 

Арбутина е омилена меѓу колегите и пациентите, скромна и многу религиозна. Блиските пријатели за неа велат дека е многу весела и позитивна личност.

Таа од време на време може да се види на јавни настани, модни ревии и концерти на познати пејачи. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Убавина

Граѓаните покажаа голема заинтересираност за овој проект, а со тоа и висока свест за заштитата на животната средина.

СКОПЈЕ ПОБОГАТО ЗА НАД 3.000 НОВИ ВЕЛОСИПЕДИ – СЕ ИСЦРПИЈА СИТЕ СРЕДСТВА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ

Поради големата заинтересираност на граѓаните за субвенциите за купување нови велосипеди...

Кога станува збор за шминката на принцезата Дајана, нејзината поранешна шминкерка Мери Гринвел била личност која се грижела за неа дури три години.

Познатата шминкерка на славните личности ОТКРИВА: Вака се шминкаше принцезата Дијана(ВИДЕО)

Принцезата Дајана беше навистина икона на стилот, а нејзиниот up lookmak беше безвременски! Со...

На гала настанот присуствуваа бројни личности од политичкиот и јавниот живот, меѓу кои сопругите на нашите познати политичари.

Елизабета Пендаровска и Зорица Заева во МОДНА КОМБИНАЦИЈА, на прославата на Денот на независноста!

Вчера во американската амбасада се славеше „Денот на независноста“. На гала настанот...