Некои од нив се разочарани, некои велат дека славата и удрила во глава, а трети пак се децидни, овие пари не се ништо за неа. Починатиот сопруг и оставил многу пари.

Објавил: Перо Милчин | 22 август, 2019 17:48

СЛАВАТА ЈА УДРИ ВО ГЛАВА: СОПРУГОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ПОСЕДУВАЛ 3 МИЛИОНИ ЕВРА(видео)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

„Слободен печат“ денеска беше во Гевгелија, за да се информираат од гевгеличани што мислат за аферата „Рекет“ и за вмешаноста на нивната сограѓанка Катица Јанева во овој случај.

Слободен печат денес присуствуваше во Гевгелија во родното место на притворената обвинителка, Катица Јанева и направи анкета со граѓаните, кои некои од нив добро се запознаени со приватниот живот на Јанева.

Некои од нив се разочарани, некои велат дека славата и удрила во глава, а трети пак се децидни, овие пари не се ништо за неа.

Починатиот сопруг и оставил многу пари. Анкетираните граѓани раскажаа дека таткото на Катица Јанева бил корумпиран судија во Гевгелија.

Специјалната јавна обвинителка беше уапсена вчера попладне во својот дом во Скопје. Нејзиното приведување најверојатно е поврзано со случајот „Рекет“. 

Обвинителката Катица Јанева пред два дена се појави во обвинителството, каде даваше исказ за случајот „Рекет“. 

На распитот Јанева се појави со адвокат.

Името на Јанева долго време се споменуваше во јавноста, а нејзиниот глас се појавуваше и во снимките кои ги објави италијанскиот весник Ла Верита, поврзано со аферата Рекет.

ВИДЕОТО ОД АНКЕТИРАНИТЕ ГРАЃАНИ ВО ГЕВГЕЛИЈА, КОИ ОТКРИЈА НЕПОЗНТИ ДЕТАЛИ ЗА ЖИВОТОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОВДЕ: https://www.slobodenpecat.mk/gevgelichani-razocharani-od-janeva-ovie-pari-ne-se-nishto-za-nea-soprugot-i-ostavi-mnogu-poveke-video/

Магазин се оградува од содржината на објавениот материјал. Како портал го пренесуваме материјалот за информирање претходно објавен јавен интерес.

*Напомена: Магазин не одговара во однос на вистинитоста на материјалот, нема информација за времето кога тој е снимен, ниту содржината.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Николоски во еден момент го запраша министерот за надворешни работи, Никола Димитров која беше целта на промената на името ако после речиси две години Македонија се уште нема добиено датум за преговори со Европската Унија.

Николоски до Димитров: Го променивте името за да влеземе во ЕУ и Нато, зошто се уште нема датум за преговори ?

Александар Николоски, потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, вечерва е гостин...

Според Беговиќ, проблемот со нападите е рецидив од некоректните политики на претходната власт која водеше жестока кампања, облепувајќи ги болниците со „Не примам мито“ и праќајки ги извонредните доктори на еудкација, со што ја понижи и маргинализира лекарската фела. Но, сегашниот министер, не направи ништо за да го излечи рецидивот.

Беговиќ мора да има ефикасен систем за заштита – да има обезбедување и видео надзор во сите здравствени установи

Да се воспостави ефикасен систем за заштита на лекарите (физичко обезбедување и видео...

Во однос на ебзбедноста во училиштето и јас како одговорно лице на оваа инстисуција ги превземаме сите потребни мерки, спортксата сала беше реновирана пред десетина години, но лошата изведба довело до распаѓање на истата.

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски” во Лисиче – родителите револтирани не сакаат да ги пушаат своите деца на настава

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски“ во населбата Лисиче во субстандардни...

Тие според СЈО, нанеле штета на државниот буџет од најмалку 155.117.172 евра и за истиот износ на компанијата изведувач и овозможиле да се стекне со имотна корист.

Делото застарува – Груевски нема да одговара за „Траекторија“

Адвокатот Јанаки Митровски во емисијата 10 минути изјави дека делото за кое поранешниот...