Пристапот од споредните улици е ужасен и не се променил. Ние сме сите советници и немаме никаква информација од страна на град Скопје за она што се случува во ЈСП, зошто тој е посредник во извршувањето на јавниот превоз.

Објавил: Мате Парлоф | 25 ноември, 2022 6:12

Славевски за ТВ 24: Ние како советници немаме никаква информација од страна на град Скопје за она што се случува во ЈСП

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Славевски за ТВ 24: Ние како советници немаме никаква информација од страна на град Скопје за она што се случува во ЈСП!

Трајко Славевски претседател на Советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека на скопјани деновиве се попречени во мобилноста од раскопаните улици.

 Пристапот од споредните улици е ужасен и не се променил. Ние сме сите советници и немаме никаква информација од страна на град Скопје за она што се случува во ЈСП, зошто тој е посредник во извршувањето на јавниот превоз.

Излегува дека оваа дупка  во ЈСП била многу поголема и не знам од каде ќе се обезбедуваат тие пари која ЈСП не продуцира толкави приходи.

Ние сме затекнати и 2 милиони евра се одвоија за три плати на вработените. – вели Трајковски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вели дека тој ги тепал неговите оти тој бил задолжен

Незири и во 2010 натепал и избркал од работа инструктор во М-НАВ оти не му потпишувал дека се обучил за контролор ,но тогаш синдикатот немал пристап и несмеел да зборува во медиумите

Ексминистерот за економија Беким Незири, сега вработен во М-НАВ, кој вчера заедно со...

Непроменет останува утврдениот факт во истрагата, дека осомничениот Љупчо Палевски-Палчо пукал во Вања.

Не била задушена: Вања е убиена со истрел од оружје – еве што покажа обдукцијата

Непроменет останува утврдениот факт во истрагата, дека осомничениот Љупчо Палевски-Палчо...

61-годишниот актер се одлучил на овој потег за да може без љубопитни очи да ужива во вечерта со неа. За вечера потрошил околу 500 фунти, а уживале во јастог и суши

Том Круз, наводно, се вљубил во 25 години помладата Елсина Хајрова, ќерка на богат руски трговец со дијаманти, а за романтична вечера со убава Русинка го изнајмил цел ресторан

Том Круз, наводно, се вљубил во 25 години помладата Елсина Хајрова, ќерка на богат руски...