Таа истакна дека порано ја исмејувале поради оваа одлука, но неа тоа не и претставувало проблем.

Објавил: Катерина Крстиќ | 6 октомври, 2020 13:52

Славната пејачка има 28 години и сѐ уште е невина- се чува за брак

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Познатата пејачка Ели Брук, која е членка на женскиот бенд „Петта хармонија“ на 28 години се уште е девица и тоа го призна јавно.

Таа ваквата одлука да ја чува невиноста сѐ додека не се омажи, ја објаснила во своите мемоари.

Јавноста беше изненадена од ваквото откритие на Брук и не веруваа дека таа е сè уште девица на 28 години. Таа во своите мемоари напиша дека ќе се чува до бракот, односно додека не се омажи Али Брук нема да спие со мажи. Таа на оваа тема прозборе и во интервјуто  за „Холивуд роу“.

– Тоа го ставив во мојата книга, се отворив за тоа. Среќна сум што можам да го споделам со моите обожаватели и читатели, да им покажам каква одлука донесов, а тие тоа нека го прифатат како што сакаат – рекла пејачката. Додала и дека сите досегашни момчиња ја почитувале нејзината одлука.

Таа истакна дека порано ја исмејувале поради оваа одлука, но неа тоа не и претставувало проблем.

– Имаше моменти кога луѓето ме исмејуваа или не ми веруваа, но јас едноставно морам да го имам тоа во моето срце, да ја знам својата вистина и само да пуштам да биде како што е. Неверојатно е чувството кога ќе видите дека некој го почитува тоа. Никогаш не почувствував никаков притисок – заклучила пејачката.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Ексклузивниот ресторан Камник е популарен по дивечот кој го имаат на менито, како што е гулаш од срна, колбаси од мечка а и добри вина од нивната приватна винарија.

ФОТО: Гулаш од срна или колбаси од мечка. Што ќе јадат Заев и Вучиќ во Камник?

По примопредавањето на вакцините на граничниот премин Табановце Зоран Заев и Александар...

Тој пред десет години се раздели од Адријана Алачки со која има две деца. Последниве шест години е во врска со новинарката Маријна Дојчиновска, познато лице од ТВ екраните.

Љубовта на Алачки: Марина за првпат проговори околу нивната врска

Горан Алачки е познат како музичар кој македонската музика ја промовира насекаде низ...

Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија...