Денес ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 30 степени!

Објавил: Стојче Бушин | 19 септември, 2020 8:28

Следува период на претежно стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена локална облачно

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Понатаму следува период на претежно стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена локална облачност.

Денес ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 30 степени.

Во Скопје и околината ќе продолжи периодот на стабилно, суво и сончево време, повремено со умерена локална облачност.

Денес ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, додека максималната дневна температура понатаму ќе се искачува до околу 28 степени.

Подготви: Славчо Попоски

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Сепак и поркај ова, промени се можни, поради тоа што се работи за долгорочна анализа на времето.

МЕСЕЦ НОЕМВРИ ГИ НОСИ ПРВИТЕ УСЛОВИ ЗА ВРНЕЖИ ОД СНЕГ И НА ПОНИСКИТЕ МЕСТА НИЗ МАКЕДОНИЈА

Најнови информации за времето! Снегот набрзо доаѓа! Според најновите анализи за времето,...

За разлика од изминатите денови, денес ќе биде за неколку степени посвежо и максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 19 степени.

ВЛАЖЕН ВОЗДУШЕН БРАН ВО МАКЕДОНИЈА: ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ДОЖД НАВРНА ВО ВАШЕТО НАСЕЛЕНО МЕСТО

Во текот на ноќта како и во текот на денешното попладне, под влијание на влажен воздушен...